Gadżety menu

01 stycznia, 2016

WYCZEKIWANY POWRÓT

Nie od dziś wiadomo, że Spisownik jednak jest miejscem często odwiedzanym przez wielu autorów. Może z tego dodatkowo skorzystać? Powstało już kilka zakładek ułatwiającym porozumiewanie się i zdobywanie kontaktu, ale wpadłam na pewien pomysł, mam przy tym ogromną nadzieję, że weźmiecie pod uwagę moją propozycję.
Zauważyłam, że sporo osób mimo wszystko 'ciągnie' do sprawdzonych adresów i autorów. W momencie gdy zakłada się coraz więcej blogów, nie wiadomo czy następnego dnia administracji się nie znudzi i właściwie wszystko zdaje się być robione na szybko oraz niechlujnie, tym bardziej chętnie przyciągają autorów blogi mające historię. Może nie największą ilością autorów, ale z gronem osób piszących regularnie oraz nie znikających po paru dniach mogą pochwalić się takie blogi jak Marvel czy NYC. Z blogów nowszych...? Taki który by przetrwał więcej niż kilka tygodni? Niestety nie potrafię wymienić takowego. 
Tekst powyżej jest poniekąd uargumentowaniem. Otóż mam propozycję by stworzyć zakładkę dotyczącą blogów, które kiedyś istniały długo, zapadły w pamięć dzięki doskonałej atmosferze czy też solidnej administracji. Liczę na to, że autorzy wpisywaliby tam swoje propozycje, dzielili się swoimi opiniami na temat blogów, które mogłyby wrócić. Sama wpisałabym kilka adresów, z nadzieją, że może była Administracja zobaczy komentarz, zastanowi się i postanowi wrócić. Ostatnio po blogach krążyła sonda dotycząca tego tematu. Niestety, sonda jak to sonda, nie zawsze wszystkich propozycji, bo jej autor mógł ich po prostu nie znać. A tak, w momencie gdy jakiś pomysł poprze więcej osób, skrzyknie się autorów i skombinuje szablon, stare blogi mają szansę odżyć. I autorzy, który odnaleźliby się po kilku miesiącach, też tak szybko nie odpuszczą. 
                                                                                                                       VALERIE


W tym miejscu możecie wspominać blogi grupowe, które już dawno odeszły w niepamięć. Może uda Wam się nakłonić administracje tych blogów do ponownego założenia stron?


134 komentarze:

 1. Stare, dobre Recifle College, gdzie każda postać miałaby tylko jedną moc i gdzie administracja by pilnowała, aby nie pojawiały się żadne Merysujki? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież na "starym, dobrym Recifle College" aż roiło się od Merysujek, a administracja nawet jedną z nich prowadziła.

   Usuń
  2. Nie chodziło mi o wersję blogspotową, a tę z Onetu - z tego co pamiętam (oczywiście pamięć może mnie mylić) była ona nieco mniej oblegana przez Merysujki. ;)

   Usuń
 2. Akademia Bractwa Krwi, bądź podobny tytuł. Nie pamiętam niestety dokładnie. Jakbym się pomyliła wybaczcie błąd :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Był kiedyś blog na podstawie filmu Dziewczyna w czerwonej pelerynie. Ktoś, coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako jedna z założycielek bloga na razie mogę powiedzieć, że nie przewiduje reaktywacji. :) Jak tylko uda mi się skontaktować z drugą częścią administracji pomyślimy nad przywróceniem bloga do życia. =)

   Usuń
 4. Był na onecie kiedyś taki blog, akcja toczyła się w XVI/XVII w. bodajże - zamek, dwór, szlachta, służący itd. Super klimat. Może ktoś coś takiego powieli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dworskich klimatów można zaznać na Winds of Winter. Kilku aktywnych autorów tam nadal pisze.

   Usuń
  2. a bym tam jednak popisala w normalnych realich a nie z GoT, ktory jest bardziej dla entuzjastów tego uniwersum co zreszta widac na wyzej wspomnianym blogu

   Usuń
  3. Podpisuję się pod tym. GoT nie jest dla mnie. Coś w realiach bardziej rzeczywistych przyda się, chętnie bym się zapisała na takiego bloga.

   Usuń
  4. Dużo było takich blogów. Ja najbardziej pamiętam Nowy Orlean, niewolnictwo, plantacje.

   Usuń
  5. Ja też go pamiętam, ten blog w realiach Nowego Orleanu. Nawet fajnie by było, gdyby wrócił :)

   Usuń
 5. W poprzedniej zakładce ktoś wspomniał Beauty Dirty Rich. Nie mogę tam tego skomentować, więc przyszłam tutaj. Ogólnie bloga wspominam bardzo dobrze, więc dlaczego by ktoś nie spróbował zrobić czegoś podobnego? :) Mam kontakt, znikomy ale jakiś zawsze, z jednym z założycieli jeszcze onetowskiej wersji - byliby jacyś chętni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem za, pod warunkiem kontroli postaci typu "Mary Sue"/"Gary Stu"!

   Usuń
  2. Pamiętam Onetowską odsłoną. Jestem za! <3

   Usuń
 6. Ja czekam na powrót District Party ;) Pierwszy blog grupowy, w którym brałam udział i bardzo miło go wspominam. Nie ma go już przeszło trzy lata, a nadal się łudzę, że w końcu zostanie reaktywowany. Niestety nie mam kontaktu do założycielek bloga. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem za powrotem DP. :)

   Usuń
  2. Podbijam <3

   Usuń
 7. A pamięta ktoś jeszcze St. Katherine's High School?

  soxpointless@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pamiętam! Fajny blog c:

   Usuń
 8. A mnie ucieszył by powrót academy-of-chaos jescze na onecie, byle bardziej pilnować tworzenie postaci zbyt idealnym.
  Umarł co prawda już w 2011 czy w 2012 ale wciąż się łudzę na powrót lub odnalezienie kogoś z prowadzących tam postać.
  Taki mały sentyment, bo pierwszy blog na którym tak dobrze się bawiłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam tego bloga. Aż za dobrze. Którą postacią grałeś, Anonimie?

   Usuń
  2. Prowadziłem dwie albo może trzy, chciałem je nawet reaktywować na innym blogu, ale jakoś nie mogłem zabawić tam miejsca.
   Moimi postaciami byli Leader Kain i Diego Antonio Balzz... Jak mi się tam podobało, poza pewnymi Mery Sue, ale dało się i je znieść z przymrużeniem oka.

   Usuń
 9. Czy wróci kiedyś Murine Town?

  OdpowiedzUsuń
 10. The Circle? Chyba ktoś już o tym wspominał, ale temat przepadł. Jest szansa na reaktywację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to osoba odpowiedzialna za The Circle nie przewiduje reaktywacji w najbliższym czasie. Jeśli blog kiedyś się pojawi, to na pewno wszyscy się o tym dowiedzą :)

   Usuń
 11. W zakładce dodaj pomysł napisałam, że ucieszyłabym się na Hogwart w czasach Huncowtów i od razu pomyślałam o Czasie Hogwartu. Był to naprawdę fajny blog, bardzo dobrze go wspominam i fajnie byłoby, gdyby wrócił :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fallen gods, bardzo chętnie zobaczyłabym powrót tego bloga, dobrze go wspominam. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, ale za drugim razem autorzy też prosili o reaktywację, a później znów olali. Nie wiem, czy Administracja ma przesłanki, aby znów otwierać bloga.

   Usuń
  2. Cześć, podpiszę się pod słowami poprzedników, gdyż byłam zarówno na pierwszej, jak i na tej reaktywowanej odsłonie (Apollon/Hypnos), która mimo wielu zainteresowanych niestety nie poszła tak dobrze jakbyśmy tego oczekiwali. Słomiany zapał, święta czy inne czynniki – naprawdę nie mi oceniać dlaczego wyszło tak jak wyszło, choć w żadnym razie nie umywam rąk – czuję się w pewnym sensie jako autor również za to odpowiedzialna. Przyznam otwarcie, że mam ogromny sentyment do Godsów i gdyby blog wrócił na pewno bym się na niego ponownie zapisała (nawet przymykając oko na to, że nie dysponuję zbyt wielkim zasobem czasu), ale… nadal martwię się, że skończyłoby się to tak jak za drugim razem. Wiecie, byłoby wielkie bum – jak za każdym razem na początku, a potem mogłoby tak niepokojąco przycichnąć i trudno byłoby coś z tym zrobić. Samą atmosferę (oraz Autorów, rzecz jasna) wspominam bardzo dobrze i to z obu wersji. Zdaję sobie sprawę, że może niektórym, szczególnie tym nowym osobom ciężko było się wdrożyć, bo mimo wszystko wielu Autorów znało się jednak z tej pierwszej odsłony c:

   Usuń
  3. Może więc spróbować z nowymi postaciami? Gdyby blog powrócił, każdy ze starych autorów mógłby spróbować wybrać sobie jakiegoś innego boga od tego pierwszego, którym pisał. Byłoby to jakieś nowe spojrzenie na fabułę i urozmaicenie, a i nowym autorom dałoby poczucie, że wszyscy zaczynają mniej więcej na tych samych zasadach :)

   Usuń
  4. Mogłoby to być na dobrą sprawę jakieś rozwiązanie, owszem, ale wypada wziąć pod uwagę, że narzucenie czegoś takiego odgórnie mogłoby się nie sprawdzić i nie zostać odebrane pozytywnie. Tak, by nie było żadnych wątpliwości, że to odpowiedź typu „nie, bo nie” – rozwijam. Trzeba uwzględnić tutaj pewne przywiązanie do wykreowanego przez siebie boga, sympatię do prowadzonego go czy chociażby ustalone kiedyś tam powiązania do niego. Dochodzi do tego też fakt, że nie zawsze łatwo jest połączyć wątkiem różne mitologie, ale to problem wpisany w fabułę i możliwy do przeskoczenia, jeśli się tego chce. Szczerze powiedziawszy ja na pewno nie pojawiłabym się z inną postacią, bo wczucie się w nią zajęłoby mi zbyt długi czas i nie widzę godnego zastępstwa, które by mnie zainteresowało, a tym samym zatrzymało na dłużej. Osobiście bym sobie wtedy odpuściła, ale nie jestem głosem większości i nie jest to miarodajna odpowiedź. Wydaje mi się, że mniej inwazyjną możliwością byłoby zwyczajne zaprzestanie dzielenia Autorów na „starych” i „nowych” – raz, że niezbyt miło to wygląda i dwa – nie sprzyja zaklimatyzowaniu się tych drugich. W końcu chodzi tutaj o dobrą, wspólną zabawę, a z tego co pamiętam normalnie witano bogów, które po raz pierwszy pojawiały na Godsach, a to co napisałam powyżej to tylko przemyślenie po jakimś tam czasie c:

   Usuń
 13. irish endless dreams

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam!

   Usuń
  2. Jest choć minimalna szansa na reaktywację?

   Usuń
  3. Szansa zawsze jest, pytanie tylko czy jest ktoś autentycznie zainteresowany? Nie na tydzień lub dwa?

   Usuń
  4. Ależ miło wspominam tego bloga.

   Usuń
 14. Akademia Bractwa Krwi, może kiedyś administracja przewiduje reaktywację? :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest ktoś, kto podobnie jak ja chciałby powrotu bloga gra-w-przestworzach albo insula-pulchra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo na tak! Chętnie bym wróciła do któregoś z tych blogów, bardziej do insuli, ale oba były świetne.

   Usuń
  2. Również się dokładam do chęci powrotu insuli.

   Usuń
  3. To jak, jest jakaś szansa na powrót insuli?

   Usuń
  4. Gra w przestworzach - to dopiero było coś! <3

   Usuń
  5. Również jestem za jednym lub drugim pomysłem! ;)

   Usuń
 16. ZAMEK SALVADOR, zdecydowanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to jakiś czas temu (właściwie to dość dawno, ale przyjmijmy, że to wciąż się wpisuje w jakiś czas temu) temat Zamku Salvador był poruszany i założycielka nie wyraziła chęci na reaktywację. Co zresztą wydaje mi się dość sensowną reakcją, lepiej może zostawić ten blog w sferze przyjemnych wspomnień. Miał bodajże jedno, czy dwa swoje odrodzenia i szkoda byłoby, jeśli teraz kolejne przeszłoby bez echa. Chociaż nie ukrywam, że gdyby powstał blog w podobnych klimatach, to pewnie by mnie do siebie przekonał.

   Usuń
 17. Poszukiwana pomoc przy blogu o tematyce polskiej szkoły magii.
  grodziskowidz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Valley of Rotoiti? Ktoś, coś? Podejmę się pomocy w adminowaniu lub zorganizuję szablon, albo jedno i drugie, jeśli będzie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 19. Marvel, po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, można by było połączyć z DC :)

   Usuń
  2. chyba już kiedyś coś takiego było i nie wyszło

   Usuń
  3. Można spróbować po raz kolejny :) Oczywiście, jeżeli znajdą się ludzie do prowadzenia tego.

   Usuń
  4. Czy ja wiem czy nie wyszło? Był marvelowy blog, który żył przeszło 3 lata, ale niestety chcieliśmy postawić go na nogi reklamami itd, ale niestety nie było chętnych, a jak już się zjawiali po tygodniu rezygnowali :(

   Usuń
  5. Można więc spróbować jeszcze raz. Tym bardziej, że teraz nie ma tak wiele grupowców.

   Usuń
  6. Pamiętam jeszcze Marvel na onecie, a później dobrą zabawę właśnie tutaj, na blogspocie i nie ukrywam, że brakuje mi tego. Tak, oficjalnie – tęsknię za Marvelem.

   Usuń
  7. Grałaś na marvels-rpg? Przyznam szczerze, że ja też za tym tęsknię i gdyby tylko pojawił się taki blog, z chęcią wróciłabym do tego universum.

   Usuń
  8. Ja niestety nie byłam na marvels-rpg, ale z chęcią teraz bym dołączyła :)

   Usuń
  9. Jakby ktoś się podjął założenia, szablonu to pomogłabym z organizacją, ale sama niestety cierpię na mały natłok rzeczy, więc sama nie podołałabym

   Usuń
  10. Ja mogę bez problemu założyć bloga, ale szablonu wykonać nie potrafię,niestety.

   Usuń
  11. Możecie wierzyć lub nie, ale bardzo stara administracja z onetowskiego X Men School się kłania, która tęskni za tamtymi czasami i ubolewa, że musiała zrezygnować z bloga na rzecz skomplikowanego życia (nie żałuje decyzji oddania go, bo był w dobrych rękach przez długie lata).
   Mogę zreaktywować X Men School, bo mam schowane wszystko o blogu jak działał na onecie. Mam szablony, ale nie są tak genialne jak teraz te na htmlu i css'ie robione.
   Kochałam i dalej kocham Marvela (X Men przede wszystkim), więc to wszystko zależy od was czy reaktywować to. Mam czasu na tyle, że mogę administrować bloga a pomoc zawsze byłaby mile widziana :)

   Pozdrawiam,
   Admin onetowskiego X Men School

   Usuń
 20. Insula Pulchra lub o podniebnym ośrodku, do którego postaci trafiały nic nie pamiętały, za to miały tatuaże z kodem kreskowym i pili (chyba niebieski) płyn zamiast jeść (niestety, nie pamiętam jego nazwy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To drugie to chyba Gra w przestworzach, grupowiec wielokrotnie wspominany w tej zakładce – i reaktywacji się nie doczekał, więc pewnie już jej nie będzie. :(

   Usuń
  2. Wielka szkoda, bo to był najbardziej interesujący pod względem fabuły grupowiec od czasów onetu.

   Usuń
  3. A jednak. ;o

   Usuń
  4. Yaay! Głos oddany. Bardzo liczę, że powróci!

   Usuń
  5. Tego dnia nie tylko dzieci będą miały ubaw.

   Usuń
  6. Nie ma żadnych zasad. Jest tylko Gra.

   Usuń
 21. Czy ktoś słyszał o serialu Przeznaczeni (Star-Crossed)? Sama odkryłam go dosyć niedawno i jest tylko jeden sezon, ale dzięki temu akcja jest bardziej dowolna. Tematyka wydaje mi się całkiem ciekawa. Z chęcią poprowadziłabym chociażby jeden wątek o takiej fabule.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w takim razie poszukać kogoś do wątku indywidualnego? :) Przyznam, że sama nie oglądałam tej serii i ledwie ją kojarzę, mimo że jestem serialoholiczką. Nie znam też nikogo, kto by mi o Przeznaczonych mówił, więc wydaje mi się, że niestety, ale byłoby niewielkie zainteresowanie tematem. Szczególnie, że z tego co widzę serial został anulowany.

   Usuń
 22. Chętnie przyjęłabym powrót Red Light, tudzież innego domu publicznego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam. Temat marginelizowany, nie każdy się w tym widzi przez nadmiar występującej erotyki, ale dla osób lubiących się w dramacie i klimatach gorzko-słodkich, idealny.

   Usuń
  2. Tak, ja bardzo liczę na powrót albo coś podobnego.

   Usuń
  3. Zgadzam się z Prisoner. Nie ukrywam, że dobrze bawiłam się na jednym z takich blogów i chętnie bym wróciła do czegoś w tym stylu.

   Usuń
  4. Byłam, pamiętam i miło wspominam. Chętnie bym wróciła.

   Usuń
  5. Miło, gdyby ten blog wrócił, nawet dla niewielkiej ilości osób, skoro są chętni.

   Usuń
  6. To co, jest jakaś szansa na reaktywację?

   Usuń
  7. Dawno czegoś podobnego nie było. Też chętnie bym dołączyła.

   Usuń
  8. W takim razie może podejmie się założenia czegoś w tej tematyce? Jestem skłonna, ale potrzebowałabym pomocy.

   Usuń
  9. A z czym potrzebujesz pomocy?

   Usuń
  10. Zakładki, prowadzenie... Szablonu mogę jeszcze poszukać.

   Usuń
  11. Odezwij się na maila - stipoideae@gmail.com

   Usuń
  12. Jeśli chodzi o szablon, to mogę pomóc.

   Usuń
  13. Naprawdę? A wyślesz mi do siebie jakiś kontakt i może uda nam się porozumieć w kwestii szablonu? :D

   Usuń
  14. Jasne, pisz na snobistycznie@gmail.com

   Usuń
  15. Napisałam do zainteresowanych.

   Usuń
  16. Mogłabym prosić o kontakt do osoby zakładającej bloga? Też chętnie pomogę.

   Usuń
  17. Dajcie znać, jak blog ruszy!

   Usuń
  18. Oh, też chętnie dołączę! Mam nadzieję, że blog niedługo ruszy :)

   Usuń
  19. W sumie po odpowiedzi na pierwszego dwa maile urwał się kontakt ze strony osoby proponującej, że zajmie się zakładaniem bloga - więc nie wiem. Jeśli ktoś inny miałby chęć, to pewnie może się za to wziąć. Ja ewentualnie mogę pomóc, tak jak wcześniej mówiłam ;)

   Usuń
  20. Jako Administracja red--light informuję, ze prace nad blogiem ruszyły, a w zasadzie wszystkie zakładki są gotowe, jedyne, czego brakuje do pełni szczęścia to szablon. Jeśli ktoś chciałby go stworzyć (lub chociaż sam nagłówek) to proszę o kontakt na e-mail: leanetne@gmail.com

   Usuń
  21. https://wolnaorchidea.blogspot.com/ :)

   Usuń
 23. A można liczyć na powrót Valley of Rotoiti?

  OdpowiedzUsuń
 24. Obóz dla nastolatków z rodzin królewskich. Na blogu bawiłam się świetnie, chętnie wróciłabym do pisania w tej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam. Fajnie na nim było. :>

   Usuń
  2. Fajnie, gdyby blog wrócił

   Usuń
  3. Też ostatnio o nim myślałam!

   Usuń
  4. o taaaaak! camp crown był cudowny <3

   Usuń
  5. Podbijam! Mogę nawet przy nim pomóc, jeśli byłaby reaktywacja. :)
   cathylambre@gmail.com

   Usuń
  6. Ja mogę zorganizować szablon, tak w ramach zachęty. Pomóc przy wszystkim też mogę, ale bardziej dorywczo.

   nothingetsforgiven@gmail.com

   Usuń
  7. Też chętnie pomogę przy tworzeniu w razie reaktywacji
   exciterdown@gmail.com

   Usuń
  8. Po pierwsze bardzo miło mi widzieć tak pozytywny odzew na propozycję reaktywacji camp crown. Jako administracja poprzedniej odsłony nie mam oczywiście nic przeciwko, więc jeśli osoby powyżej nadal deklarują chęć pomocy (tym razem naprawdę będzie na wagę złota!) to proszę o kontakt na e-maila:

   camp.crown.blog@gmail.com

   Usuń
  9. ja tez bardzo milo wspominam tego blofa ;)

   Usuń
  10. Dopiero teraz co wpadłam na spisownik, i trafiłam na wzmiankę o Camp Crown. Chętnie, bardzo chętnie! Blog był świetny! :)

   Usuń
 25. Blog o bogach greckich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie o bogach. Też za nim tęsknię!

   Usuń
  2. Podbijam. Był świetnie prowadzony.

   Usuń
  3. A może blog o bogach, ale w klimacie "American Gods"?

   Usuń
  4. Oryginalna fabuła bloga jakoś, osobiście, bardziej do mnie przemawia.

   Usuń
  5. Chodzi o Fallen Gods? Ten blog już raczej nie wróci, miał swoje dwie (?) odsłony. Autorzy szybko się zapisywali i szybko nudzili.

   Usuń
  6. Ogromnie bym chciał, żeby blog wrócił!

   Usuń
  7. Wydaje mi się, że poprzednia odsłona Fallen Gods unaoczniła jedynie słomiany zapał autorów do tej tematyki. Chętnych było naprawdę wielu i dlatego też byłabym przeciwna kolejnej reaktywacji FG, ponieważ nie wierzę, aby odniosło to sukces lub wyglądało inaczej niż dotychczas. Patrząc na to obiektywnie, każde inne ruszenie tak chodliwego tematu, który jednak nie cieszył się długotrwałą popularnością, na dłuższą metę również wydaje się mało przyszłościowe... Skoro do tej pory autorzy znudzili się tym tak szybko, to niby dlaczego tym razem miałoby być inaczej?

   Usuń
 26. Dynastia Tudorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w ogóle był taki blog? Kiedy?

   Usuń
  2. Osobiście na nim nie byłam, ale widziałam 2/3 odsłony na blogspocie. :)

   Usuń
  3. blog takowy byl, ale watpie by powrocil

   Usuń
  4. A może jednak jest jakaś szansa? Dawno nie było niczego w klimacie dworskim, historycznym.
   Albo jakiś podobny blog... Ktoś, coś?

   Usuń
  5. Na dworski blog też mam chęć, więc jakby coś się pojawiło to na pewno tam dołączę :)

   Usuń
  6. no z tego co wiem to adminka nie przewidywala powrotu, ale zawsze mozna stwozyc takowego lub w podobnym klimacie, bloga. Mi tez czasem brakuje typowo dworskich, nie zwiazanych z zadnym serialem, klimatach.

   Usuń
  7. Podbijam temat. Blog w klimacie dworskim, niekoniecznie powiązany z jakimś konkretnym fragmentem historii, niekoniecznie w świecie realnym.

   Usuń
 27. Królestwo Eragorn, jest szansa na powrót?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam moderatorem tego bloga, jedyne co mogę zrobić to napisać do właściciela konta, na którym ten blog jest stworzony. Sama bym chętnie go reaktywowała, miał fajne tło fabularne.

   Usuń
 28. Nie wiem, czy ktokolwiek pamięta, ale był sobie jeszcze na Onecie blog o szkole dla magów i magicznych "policjantów", czyli ludzi niewrażliwych na magię, mających za zadanie tropić i unieszkodliwiać niesfornych czarodziejów. Pamiętam bardzo mgliście, ale to, w jakiej dziedzinie magowie odnajdywali się najlepiej, zależało od tego, skąd pobierali energię (woda, krew, ziemia, elektryczność? jakoś tak to szło, było tego więcej). Dobrze żarło i postacie były ciekawe, ale administracja w pewnym momencie to porzuciła :< Adres brzmiał black-art czy jakoś podobnie...

  OdpowiedzUsuń
 29. Był kiedyś taki fajny blog, Armia Boga, może ktoś, coś? Albo chociaż był i chciałby odnowić kontakt? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam kiedyś z tym blogiem związana, w pierwszej odsłonie. W drugiej niestety nie. Ogólnie mile wspominam.

   Usuń
  2. Też byłam związana z pierwszą odsłoną. I też bardzo miło to wspominam :)

   Usuń
  3. Nie wiem na której odsłonie, ale też byłam i całkiem miło wspominam.

   Usuń
  4. a ja bym nawet sprobowala, bo ilez to razy sie juz decydowalam na niego to zawsze padal xD

   Usuń
 30. A co sądzicie o paris2020? (albo paris2021 - teraz nie jestem pewna)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu nie byłam, ale miałam okazję obserwować jak żyje i umiera. Z tego co mi wiadomo ten blog był już wprowadzany do życia na nowo i za każdą reaktywacja umierał. Więc to chyba nie ma większego sensu. :)

   Usuń
  2. W takim razie musiało mnie coś ominąć, bo nie pamiętam reaktywacji. tylko samo przeniesienie z onetu na blogspot :)
   Ale jeśli było jak mówisz, to rzeczywiście nie ma to większego sensu :/

   Usuń
 31. Marvel. Mogłabym nawet pomóc w zarządzaniu, chociaż nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale przecież liczą się chęci.

  OdpowiedzUsuń