Szablon: Kontur
Spisownik został założony 3 marca 2013 roku po zamknięciu Grupowa. Jest to strona w pełni poświęcona blogom grupowym i ich autorom. Jeśli jesteś jednym z nich, zajrzyj do kategorii, aby znaleźć interesujące Cię RPG. Możesz również dodać swojego bloga do spisu, klikając w odpowiedni napis. Jeżeli uważasz, że Spisownik zasługuje na promowanie, będzie nam ogromnie miło, jeśli wstawisz jeden z naszych banerów (zakładka Partnerstwo) na swojego bloga. Możesz nawiązać bezpośredni kontakt z administracją Spisownika, pisząc na e-maila: kontakt.spisownik@gmail.com.

Piszę, bo lubię!
piątek, 1 stycznia 2016

WYCZEKIWANY POWRÓT

Nie od dziś wiadomo, że Spisownik jednak jest miejscem często odwiedzanym przez wielu autorów. Może z tego dodatkowo skorzystać? Powstało już kilka zakładek ułatwiającym porozumiewanie się i zdobywanie kontaktu, ale wpadłam na pewien pomysł, mam przy tym ogromną nadzieję, że weźmiecie pod uwagę moją propozycję.
Zauważyłam, że sporo osób mimo wszystko 'ciągnie' do sprawdzonych adresów i autorów. W momencie gdy zakłada się coraz więcej blogów, nie wiadomo czy następnego dnia administracji się nie znudzi i właściwie wszystko zdaje się być robione na szybko oraz niechlujnie, tym bardziej chętnie przyciągają autorów blogi mające historię. Może nie największą ilością autorów, ale z gronem osób piszących regularnie oraz nie znikających po paru dniach mogą pochwalić się takie blogi jak Marvel czy NYC. Z blogów nowszych...? Taki który by przetrwał więcej niż kilka tygodni? Niestety nie potrafię wymienić takowego. 
Tekst powyżej jest poniekąd uargumentowaniem. Otóż mam propozycję by stworzyć zakładkę dotyczącą blogów, które kiedyś istniały długo, zapadły w pamięć dzięki doskonałej atmosferze czy też solidnej administracji. Liczę na to, że autorzy wpisywaliby tam swoje propozycje, dzielili się swoimi opiniami na temat blogów, które mogłyby wrócić. Sama wpisałabym kilka adresów, z nadzieją, że może była Administracja zobaczy komentarz, zastanowi się i postanowi wrócić. Ostatnio po blogach krążyła sonda dotycząca tego tematu. Niestety, sonda jak to sonda, nie zawsze wszystkich propozycji, bo jej autor mógł ich po prostu nie znać. A tak, w momencie gdy jakiś pomysł poprze więcej osób, skrzyknie się autorów i skombinuje szablon, stare blogi mają szansę odżyć. I autorzy, który odnaleźliby się po kilku miesiącach, też tak szybko nie odpuszczą. 
                                                                                                                       VALERIE


W tym miejscu możecie wspominać blogi grupowe, które już dawno odeszły w niepamięć. Może uda Wam się nakłonić administracje tych blogów do ponownego założenia stron?


78 komentarzy:

 1. Stare, dobre Recifle College, gdzie każda postać miałaby tylko jedną moc i gdzie administracja by pilnowała, aby nie pojawiały się żadne Merysujki? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież na "starym, dobrym Recifle College" aż roiło się od Merysujek, a administracja nawet jedną z nich prowadziła.

   Usuń
  2. Nie chodziło mi o wersję blogspotową, a tę z Onetu - z tego co pamiętam (oczywiście pamięć może mnie mylić) była ona nieco mniej oblegana przez Merysujki. ;)

   Usuń
 2. Akademia Bractwa Krwi, bądź podobny tytuł. Nie pamiętam niestety dokładnie. Jakbym się pomyliła wybaczcie błąd :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Był kiedyś blog na podstawie filmu Dziewczyna w czerwonej pelerynie. Ktoś, coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako jedna z założycielek bloga na razie mogę powiedzieć, że nie przewiduje reaktywacji. :) Jak tylko uda mi się skontaktować z drugą częścią administracji pomyślimy nad przywróceniem bloga do życia. =)

   Usuń
 4. Był na onecie kiedyś taki blog, akcja toczyła się w XVI/XVII w. bodajże - zamek, dwór, szlachta, służący itd. Super klimat. Może ktoś coś takiego powieli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dworskich klimatów można zaznać na Winds of Winter. Kilku aktywnych autorów tam nadal pisze.

   Usuń
  2. a bym tam jednak popisala w normalnych realich a nie z GoT, ktory jest bardziej dla entuzjastów tego uniwersum co zreszta widac na wyzej wspomnianym blogu

   Usuń
  3. Podpisuję się pod tym. GoT nie jest dla mnie. Coś w realiach bardziej rzeczywistych przyda się, chętnie bym się zapisała na takiego bloga.

   Usuń
  4. Dużo było takich blogów. Ja najbardziej pamiętam Nowy Orlean, niewolnictwo, plantacje.

   Usuń
  5. Ja też go pamiętam, ten blog w realiach Nowego Orleanu. Nawet fajnie by było, gdyby wrócił :)

   Usuń
 5. W poprzedniej zakładce ktoś wspomniał Beauty Dirty Rich. Nie mogę tam tego skomentować, więc przyszłam tutaj. Ogólnie bloga wspominam bardzo dobrze, więc dlaczego by ktoś nie spróbował zrobić czegoś podobnego? :) Mam kontakt, znikomy ale jakiś zawsze, z jednym z założycieli jeszcze onetowskiej wersji - byliby jacyś chętni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem za, pod warunkiem kontroli postaci typu "Mary Sue"/"Gary Stu"!

   Usuń
  2. Pamiętam Onetowską odsłoną. Jestem za! <3

   Usuń
 6. Ja czekam na powrót District Party ;) Pierwszy blog grupowy, w którym brałam udział i bardzo miło go wspominam. Nie ma go już przeszło trzy lata, a nadal się łudzę, że w końcu zostanie reaktywowany. Niestety nie mam kontaktu do założycielek bloga. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem za powrotem DP. :)

   Usuń
  2. Podbijam <3

   Usuń
 7. A pamięta ktoś jeszcze St. Katherine's High School?

  soxpointless@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pamiętam! Fajny blog c:

   Usuń
 8. A mnie ucieszył by powrót academy-of-chaos jescze na onecie, byle bardziej pilnować tworzenie postaci zbyt idealnym.
  Umarł co prawda już w 2011 czy w 2012 ale wciąż się łudzę na powrót lub odnalezienie kogoś z prowadzących tam postać.
  Taki mały sentyment, bo pierwszy blog na którym tak dobrze się bawiłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam tego bloga. Aż za dobrze. Którą postacią grałeś, Anonimie?

   Usuń
  2. Prowadziłem dwie albo może trzy, chciałem je nawet reaktywować na innym blogu, ale jakoś nie mogłem zabawić tam miejsca.
   Moimi postaciami byli Leader Kain i Diego Antonio Balzz... Jak mi się tam podobało, poza pewnymi Mery Sue, ale dało się i je znieść z przymrużeniem oka.

   Usuń
 9. Czy wróci kiedyś Murine Town?

  OdpowiedzUsuń
 10. The Circle? Chyba ktoś już o tym wspominał, ale temat przepadł. Jest szansa na reaktywację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to osoba odpowiedzialna za The Circle nie przewiduje reaktywacji w najbliższym czasie. Jeśli blog kiedyś się pojawi, to na pewno wszyscy się o tym dowiedzą :)

   Usuń
 11. W zakładce dodaj pomysł napisałam, że ucieszyłabym się na Hogwart w czasach Huncowtów i od razu pomyślałam o Czasie Hogwartu. Był to naprawdę fajny blog, bardzo dobrze go wspominam i fajnie byłoby, gdyby wrócił :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fallen gods, bardzo chętnie zobaczyłabym powrót tego bloga, dobrze go wspominam. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, ale za drugim razem autorzy też prosili o reaktywację, a później znów olali. Nie wiem, czy Administracja ma przesłanki, aby znów otwierać bloga.

   Usuń
  2. Cześć, podpiszę się pod słowami poprzedników, gdyż byłam zarówno na pierwszej, jak i na tej reaktywowanej odsłonie (Apollon/Hypnos), która mimo wielu zainteresowanych niestety nie poszła tak dobrze jakbyśmy tego oczekiwali. Słomiany zapał, święta czy inne czynniki – naprawdę nie mi oceniać dlaczego wyszło tak jak wyszło, choć w żadnym razie nie umywam rąk – czuję się w pewnym sensie jako autor również za to odpowiedzialna. Przyznam otwarcie, że mam ogromny sentyment do Godsów i gdyby blog wrócił na pewno bym się na niego ponownie zapisała (nawet przymykając oko na to, że nie dysponuję zbyt wielkim zasobem czasu), ale… nadal martwię się, że skończyłoby się to tak jak za drugim razem. Wiecie, byłoby wielkie bum – jak za każdym razem na początku, a potem mogłoby tak niepokojąco przycichnąć i trudno byłoby coś z tym zrobić. Samą atmosferę (oraz Autorów, rzecz jasna) wspominam bardzo dobrze i to z obu wersji. Zdaję sobie sprawę, że może niektórym, szczególnie tym nowym osobom ciężko było się wdrożyć, bo mimo wszystko wielu Autorów znało się jednak z tej pierwszej odsłony c:

   Usuń
  3. Może więc spróbować z nowymi postaciami? Gdyby blog powrócił, każdy ze starych autorów mógłby spróbować wybrać sobie jakiegoś innego boga od tego pierwszego, którym pisał. Byłoby to jakieś nowe spojrzenie na fabułę i urozmaicenie, a i nowym autorom dałoby poczucie, że wszyscy zaczynają mniej więcej na tych samych zasadach :)

   Usuń
  4. Mogłoby to być na dobrą sprawę jakieś rozwiązanie, owszem, ale wypada wziąć pod uwagę, że narzucenie czegoś takiego odgórnie mogłoby się nie sprawdzić i nie zostać odebrane pozytywnie. Tak, by nie było żadnych wątpliwości, że to odpowiedź typu „nie, bo nie” – rozwijam. Trzeba uwzględnić tutaj pewne przywiązanie do wykreowanego przez siebie boga, sympatię do prowadzonego go czy chociażby ustalone kiedyś tam powiązania do niego. Dochodzi do tego też fakt, że nie zawsze łatwo jest połączyć wątkiem różne mitologie, ale to problem wpisany w fabułę i możliwy do przeskoczenia, jeśli się tego chce. Szczerze powiedziawszy ja na pewno nie pojawiłabym się z inną postacią, bo wczucie się w nią zajęłoby mi zbyt długi czas i nie widzę godnego zastępstwa, które by mnie zainteresowało, a tym samym zatrzymało na dłużej. Osobiście bym sobie wtedy odpuściła, ale nie jestem głosem większości i nie jest to miarodajna odpowiedź. Wydaje mi się, że mniej inwazyjną możliwością byłoby zwyczajne zaprzestanie dzielenia Autorów na „starych” i „nowych” – raz, że niezbyt miło to wygląda i dwa – nie sprzyja zaklimatyzowaniu się tych drugich. W końcu chodzi tutaj o dobrą, wspólną zabawę, a z tego co pamiętam normalnie witano bogów, które po raz pierwszy pojawiały na Godsach, a to co napisałam powyżej to tylko przemyślenie po jakimś tam czasie c:

   Usuń
 13. irish endless dreams

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam!

   Usuń
  2. Jest choć minimalna szansa na reaktywację?

   Usuń
  3. Szansa zawsze jest, pytanie tylko czy jest ktoś autentycznie zainteresowany? Nie na tydzień lub dwa?

   Usuń
  4. Ależ miło wspominam tego bloga.

   Usuń
 14. Akademia Bractwa Krwi, może kiedyś administracja przewiduje reaktywację? :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest ktoś, kto podobnie jak ja chciałby powrotu bloga gra-w-przestworzach albo insula-pulchra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo na tak! Chętnie bym wróciła do któregoś z tych blogów, bardziej do insuli, ale oba były świetne.

   Usuń
  2. Również się dokładam do chęci powrotu insuli.

   Usuń
  3. To jak, jest jakaś szansa na powrót insuli?

   Usuń
  4. Gra w przestworzach - to dopiero było coś! <3

   Usuń
  5. Również jestem za jednym lub drugim pomysłem! ;)

   Usuń
 16. ZAMEK SALVADOR, zdecydowanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to jakiś czas temu (właściwie to dość dawno, ale przyjmijmy, że to wciąż się wpisuje w jakiś czas temu) temat Zamku Salvador był poruszany i założycielka nie wyraziła chęci na reaktywację. Co zresztą wydaje mi się dość sensowną reakcją, lepiej może zostawić ten blog w sferze przyjemnych wspomnień. Miał bodajże jedno, czy dwa swoje odrodzenia i szkoda byłoby, jeśli teraz kolejne przeszłoby bez echa. Chociaż nie ukrywam, że gdyby powstał blog w podobnych klimatach, to pewnie by mnie do siebie przekonał.

   Usuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. "W imię ojca... I syna... I ducha... I... Jak to tam szło, cholerka." Taaak, świetny Lucyfer, farsa na kółkach ;)

   Jestem na nie.

   Usuń
 18. Poszukiwana pomoc przy blogu o tematyce polskiej szkoły magii.
  grodziskowidz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Valley of Rotoiti? Ktoś, coś? Podejmę się pomocy w adminowaniu lub zorganizuję szablon, albo jedno i drugie, jeśli będzie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 20. Marvel, po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, można by było połączyć z DC :)

   Usuń
  2. chyba już kiedyś coś takiego było i nie wyszło

   Usuń
  3. Można spróbować po raz kolejny :) Oczywiście, jeżeli znajdą się ludzie do prowadzenia tego.

   Usuń
  4. Czy ja wiem czy nie wyszło? Był marvelowy blog, który żył przeszło 3 lata, ale niestety chcieliśmy postawić go na nogi reklamami itd, ale niestety nie było chętnych, a jak już się zjawiali po tygodniu rezygnowali :(

   Usuń
  5. Można więc spróbować jeszcze raz. Tym bardziej, że teraz nie ma tak wiele grupowców.

   Usuń
  6. Pamiętam jeszcze Marvel na onecie, a później dobrą zabawę właśnie tutaj, na blogspocie i nie ukrywam, że brakuje mi tego. Tak, oficjalnie – tęsknię za Marvelem.

   Usuń
  7. Grałaś na marvels-rpg? Przyznam szczerze, że ja też za tym tęsknię i gdyby tylko pojawił się taki blog, z chęcią wróciłabym do tego universum.

   Usuń
  8. Ja niestety nie byłam na marvels-rpg, ale z chęcią teraz bym dołączyła :)

   Usuń
  9. Jakby ktoś się podjął założenia, szablonu to pomogłabym z organizacją, ale sama niestety cierpię na mały natłok rzeczy, więc sama nie podołałabym

   Usuń
  10. Ja mogę bez problemu założyć bloga, ale szablonu wykonać nie potrafię,niestety.

   Usuń
 21. Insula Pulchra lub o podniebnym ośrodku, do którego postaci trafiały nic nie pamiętały, za to miały tatuaże z kodem kreskowym i pili (chyba niebieski) płyn zamiast jeść (niestety, nie pamiętam jego nazwy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To drugie to chyba Gra w przestworzach, grupowiec wielokrotnie wspominany w tej zakładce – i reaktywacji się nie doczekał, więc pewnie już jej nie będzie. :(

   Usuń
  2. Wielka szkoda, bo to był najbardziej interesujący pod względem fabuły grupowiec od czasów onetu.

   Usuń
  3. A jednak. ;o

   Usuń
  4. Yaay! Głos oddany. Bardzo liczę, że powróci!

   Usuń
 22. Czy ktoś słyszał o serialu Przeznaczeni (Star-Crossed)? Sama odkryłam go dosyć niedawno i jest tylko jeden sezon, ale dzięki temu akcja jest bardziej dowolna. Tematyka wydaje mi się całkiem ciekawa. Z chęcią poprowadziłabym chociażby jeden wątek o takiej fabule.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w takim razie poszukać kogoś do wątku indywidualnego? :) Przyznam, że sama nie oglądałam tej serii i ledwie ją kojarzę, mimo że jestem serialoholiczką. Nie znam też nikogo, kto by mi o Przeznaczonych mówił, więc wydaje mi się, że niestety, ale byłoby niewielkie zainteresowanie tematem. Szczególnie, że z tego co widzę serial został anulowany.

   Usuń
 23. Chętnie przyjęłabym powrót Red Light, tudzież innego domu publicznego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam. Temat marginelizowany, nie każdy się w tym widzi przez nadmiar występującej erotyki, ale dla osób lubiących się w dramacie i klimatach gorzko-słodkich, idealny.

   Usuń
  2. Tak, ja bardzo liczę na powrót albo coś podobnego.

   Usuń
  3. Zgadzam się z Prisoner. Nie ukrywam, że dobrze bawiłam się na jednym z takich blogów i chętnie bym wróciła do czegoś w tym stylu.

   Usuń
  4. Byłam, pamiętam i miło wspominam. Chętnie bym wróciła.

   Usuń
  5. Miło, gdyby ten blog wrócił, nawet dla niewielkiej ilości osób, skoro są chętni.

   Usuń