Gadżety menu

DODAJ POMYSŁ

Masz w głowie nowy pomysł na bloga grupowego i nie wiesz, czy się przyjmie? Podziel się nim z nami!

94 komentarze:

 1. Skoro na blogu wprowadzono tyle zmian, a wszelkie zakładki wyczyszczono z niepotrzebnych komentarzy, zamierzam dodać tutaj coś od siebie. Ostrzegam — będzie długo, momentami także oskarżycielsko i surowo. Zastrzegam sobie prawo do własnej opinii, którą należy kulturalnie uszanować. Jeśli czytasz dalej, wiedząc, że nie potrafisz uczynić tak prostej rzeczy, przypominam o istnieniu krzyżyka w prawym, górnym rogu ekranu twojego komputera, bądź możliwości zamknięcia karty na urządzeniu mobilnym. Pozostałych gorąco zapraszam do lektury mojego blogowego wywodu na temat ewentualnych pomysłów.
  Ostatnio powstało kilka nowych, blogowych przystani dla znudzonych autorów z mniej lub bardziej udanymi wakacjami. Wiadome, kiedy nie trzeba chodzić do szkoły albo na uczelnię, to magicznie pojawia się więcej czasu (i chęci?), a co za tym idzie grupowce odżywają. Kiedyś tak było, dzisiaj już niekoniecznie. Chcę przyjrzeć się temu dziwnemu zjawisku z perspektywy mnie, osoby aktywnej na pewnym blogu, udzielającej się, podtrzymującej miłą i pozytywną atmosferę oraz jednocześnie głęboko zawiedzionej.
  Zacznijmy od zera, czyli mechanizmu dodawania pomysłów na bloga: pojawia się komentarz od jednego, dwóch czy trzech autorów i każdy to zupełnie inna, konkretna propozycja. Ktoś chciałby poruszyć tematykę uniwersum Marvela, kto inny bardzo pragnie dworskich czasów rodem z Tudorów, natomiast jeszcze inną osobę zadowoli blog-hotel, gdzie wcieli się w zwyczajnego boya, prostą recepcjonistkę lub inną postać typową dla tego pomysłu. Wszystko fajnie, są propozycje, są pomysły, więc dlaczego nie ma bloga? Mnóstwo osób deklaruje, że oferuje swoją pomoc; od stworzenia bloga po wsparcie dla potencjalnej administracji. Opcja pierwsza — blog powstaje, pełne motywacji i determinacji anonimowe osoby znikają, zapisuje się garść ludzi. Blog ostatecznie upada, choć miał osiągnąć sukces. Opcja druga — blog nie powstaje, na deklaracjach się kończy. Za to jest coraz więcej pomysłów, koło zamknięte, powstaje blog totalnie niezwiązany z propozycjami. Trzyma poziom maksymalnie cztery tygodnie (jeśli dobrze pójdzie), upada i pojawia się komentarz od jednego, dwóch czy trzech...
  Pytanie zasadnicze: dlaczego autorzy są tak niekonsekwentni? Dlaczego ludzie, którzy rzekomo CHCĄ dobrze prosperujących blogów grupowych, odpuszczając w przedbiegach? Większa ilość pomysłów nie naprawi niczego, trzeba wreszcie którykolwiek zrealizować, ale zrealizować naprawdę. Z sercem, dbając o szczegóły, nie oszczędzając na opisach miasta/szkoły/hotelu/wstawinne, ciekawych, fabularnych zakładkach i tym podobnych. Wiem, że i tak odezwą się mistrzowie krytycyzmu, zarzucając mi, dlaczego sama tego nie zrobię, a pouczam bezczelnie innych? Odpowiedź jest banalna: próbowałam.
  Moja kariera w blogosferze, na samym początku, była udana. Jako administratorka poprowadziłam dwa lub trzy (niestety, pamięć zawodzi) blogi grupowe, które trzymały się naprawdę dobrze, autorzy pisali chętnie wątki, nieważne, czy kreatywne czy klasyczne, poczynające od poznania się dzięki upuszczonym książkom. Pisali. Kilka miesięcy temu spróbowałam znowu, dopracowałam bloga, a przetrwał jedynie dwa dni. Mało tego, obrzucono mnie falą krytyki za to, że jest NIEWYSTARCZAJĄCO dopracowany pod względem zakładek, pod względem wyglądu. Rozumiem wytknięcie drobnych poprawek kosmetycznych, w końcu autorzy powinni korzystać z bloga wygodnego, przyjaznego dla nich, jednak chamskiego wyrzucania najmniejszego przecinka znieść już nie można.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna sprawa: autorzy. Czy wszyscy autorzy są chorzy na jakąś chorobę? Zapisują się na grupowca (z własnej, NIEPRZYMUSZONEJ woli, przypominam), a zwlekają z publikacją karty postaci (nie, nie piję tutaj do nikogo, to wnioski z obserwacji ogólnej), narzekają na fakt, że w ogóle muszą ją opublikować (what the fuck is going on here?), co tam jeszcze mamroczą pod nosem (na shoutboxach, o których więcej napiszę za chwilę). Prosta sprawa, krótka piłka - NIE chcesz/NIE masz czasu/inne na bloga, to NIE zapisujesz się i NIE zapychasz listy nazwiskiem-widmo, NIE narzekasz, że stworzenie karty postaci to przeciągnięcie pod kilem. Czy gdziekolwiek istnieje nakaz prawny, zmuszający kogokolwiek do zapisywania się na blogi grupowe, pod groźbą grzywny lub kary pozbawienia wolności? Sami udzielcie odpowiedzi na to pytanie.
   Runda trzecia: shoutbox. Porozumiewanie się autorów w potocznym offtopie jest bardzo ważne, w zamierzeniu miało służyć lepszemu poznaniu się, być może zawarciu koleżeństwa/przyjaźni i tak dalej, ale służy jedynie temu, o czym pisał tutaj chyba każdy: kółkom wzajemnej adoracji. Mogę zrozumieć dwóch autorów z innego bloga, którzy zapisują się na kolejny, a że dobrze się znają, to wspólnie dowcipkują. Mogę zrozumieć, ale czego nie mogę zrozumieć? Zamknięcia się wśród takich osób. Napisz im "cześć" na shoutboxie, a odpowiedzi nie otrzymasz nigdy, bo przecież ci ludzie są zbyt dumni, żeby odpowiedzieć ci na zwyczajne, miłe "cześć". Zbyt mocno zajmuje ich ćwierkanie do siebie nt. wzajemnej miłości i głębokiej adoracji. Jest tak wszędzie, nie udawajmy, że nie. Małe, średnie, duże koło adoracji, ale jest. Gorsze od niego może być tylko to, jakie tematy porusza się na shoutboxie bloga grupowego, gdzie nie wszyscy chcą czytać o czyichś problemach albo sprawach osobistych, bo od tego są różne komunikatory czy chociażby e-mail, telefon. Shoutbox nie wydaje mi się kozetką u psychologa.
   Skończcie dodawać milion pomysłów na minutę. Przestańcie zwalać winę na administrację blogów i wyzywać, że im się nie udaje zadowolić Waszych wygórowanych oczekiwań. Darujcie sobie wypominanie, że szablon jest brzydki, że regulamin zbyt surowy, że administracja, która nie dodaje ":)" na koniec swojej wypowiedzi jest chamska, wulgarna i nieprzyjemna. Przestańcie wypisywać, czego Wam brakuje, absolutnie nic z tym nie robiąc. Zacznijcie doceniać, nie traćcie zapału od początku, bądźcie otwarci. Myślcie, czy macie czas na bloga czy nie. Niewiele trzeba, aby na nowo zapanował tutaj jakiś porządek, bo to Wy, AUTORZY, jesteście odpowiedzialni za istnienie świata blogowego. Spójrzcie na to również poprzez pryzmat braku podziału na administrację i autorów, bo wielu adminów nie raz i nie dwa prowadziło własne postacie, wiedzą, jak to jest.

   Usuń
 2. NieJestemAnonimem1 sierpnia 2017 23:09

  Myślę, że zbyt bardzo wszystko bierzesz do siebie ;)
  Nie wiem, jakiego bloga stworzyłaś, ale może rzeczywiście nie był on dopracowany? Może zakładki rzeczywiście nie były takie piękne jak Ty uważasz? Autorzy stali się bardziej wymagający i potrzebują więcej, aby ich zadowolić.
  Nie da się ukryć, że sporo się zmieniło od czasów Onetu. Chodzi mi głównie o treść blogów. Wszystko ruszyło do przodu. Kiedyś nie trzeba było wiele, aby autor był zadowolony. Teraz w pewien sposób wydziwia i marudzi. Nie popieram tego, ale też nie krytykuję, bo sama również nie zapisałabym się na bloga, który na pierwszy rzut oka wydaje się po prostu kiepski -
  zakładki zrobione na odwal się, szablon nie zachęcający i tak dalej. Blogspot daje dużo różnych możliwości - zabawy kodami i tak dalej, więc dlaczego tego nie wykorzystać? Dlaczego nie poprosić jakieś zdolnej szabloniarki, aby wykonała ładny szablon, który przyciągnie wzrok. Bo tak się składa, że większość osób jest wzrokowcami - najpierw patrzy i na podstawie estetyki ocenia. Szablon ma przede wszystkim przyciągać wzrok. A kiedy wzrok autora jest przyciągnięty, można posunąć się o krok dalej ;)
  Regulamin zbyt surowy? Jeszcze z takim problemem się nie spotkałam. Za to spotkałam się z opinią, że nie jest dopracowany - np. nie jest wyszczególnione ile czasu musi minąć, aby przykryć wcześniejszego autora. I chyba zgodzisz się, że dopracowany regulamin to podstawa?
  Wciąż mam wrażenie, że jakbyś zatrzymała się na pewnym etapie życia blogosfery. Od dawien dawna nie zauważyłam na blogach takich kółeczek adoracji. Kiedyś to było bardzo widoczne. Ale teraz? Osoby ze sobą rozmawiają, dowcipkują. Czasami jest to grupka osób, czasami dwie, które się już wcześniej znają. I doprawdy nie zauważyłam, aby teraz na "hej" zupełnie nikt nie odpisał. Zawsze znajdzie się ktoś, kto odpowie. Wywlekanie prywatnych spraw nie wygląda zbyt dobrze. Ale skąd pewność, że to co piszą, jest prawdą? Przecież może to być fikcja. A pisanie odpisy jutro, bo dziś oglądam serial XXX, to chyba nie jest wywlekanie prywatnych spraw?
  Co prawda znajdzie się grupka osób, która nie wpuści do siebie nikogo obcego. Ale to ma odzwierciedlenie również w prywatnym życiu. Nie każdy wszędzie pasuje. A zwalanie tego na sb jest nieco... żałosne.
  Kolejna sprawa - publikowanie kart postaci.
  Myślę, że nie wszyscy lubią być na górze i na pierwszym planie. Są autorzy, którzy wolą się schować ze swoją kartą postaci, bo tak. Sama należę do takich osób. I sama się ociągam z publikacją, kiedy widzę, że nie ma kogoś kto mógłby mnie szybko zasłonić. Nie wynika to z żadnej nieśmiałości, tylko niechęci do bycia na głównej. Tyle. Może więc jest więcej takich osób jak ja? I pojawia się pytanie - co w tym złego? Przez ten czas można jeszcze raz przejrzeć kartę, sprawdzić błędy i ją dopracować. A nóż znajdzie się jakiś błąd, który się wcześniej przeoczyło? Dzisiejsi autorzy lubią, kiedy jest wszystko dopracowane.

  Mimo że zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach, to jednak mam pewną radę - zamiast narzekać, że jest tak źle i niedobrze, to spróbuj się dostosować do panujących realiów. Autorzy są inni, bardziej wymagający. I nie ma nic gorszego, niż stara maruda z czasów Onetu.
  Ponadto wytknęłaś wiele błędów. Które właściwie nie są aż tak problematyczne. Zapomniałaś jednak o najważniejszej sprawie. Póki autorzy będą chorowali na słomiany zapał to blogosfera się nie podniesie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba wiem, o który blog chodzi autorce pierwszych dwóch komentarzy (sądząc po krótkim opisie, jeśli to nie ten - nieważne) i powiem jedno - ma ona rację. Blog naprawdę dopracowany, ładnie, szablon zrobiony własnoręcznie, bardzo nowocześnie, kody CSS dostosowane bardziej pod forum niż blogi grupowe, a więc pełen luksus. I co? Rzeczywiście padło dwa dni później, bo - o zgrozo - w zakładce o mieście było krócej, niż w pozostałych. Takie odnoszę wrażenie. Czy to oznacza, że administracja nie przykłada się do swojej roboty?
   Kółek adoracji nie ma? Sorry, ale na WSZYSTKICH blogach, jakie teraz widzę są kółka adoracji. Liżą sobie wzajemnie tyłki, opisują swoje problemy, a nikogo to nie interesuje. Każdy, kto pisze, że ich nie ma, sam w nich uczestniczy. XD
   O kartach się nie wypowiadam, bo ręce i nogi opadają.

   Usuń
  2. A jaki to blog, jeśli można wiedzieć?

   Usuń
  3. kody CSS dostosowane bardziej pod forum niż blogi grupowe -> nie. To nie pełen luksus. Za dużo kombinowania. A autorzy to wzrokowcy - widzą szablon pod forum i rezygnują, bo myślą że to forum. Proste.
   Nie zgodzę się z tym. Myślę, że po prostu zżera Was zazdrość, że z Wami nikt nie chce pisać. Co w tym złego, że kilka osób ze sobą pisze? I chyba nie pamiętacie co działo się na sb kilka miesięcy temu. Wtedy można było narzekać na kółeczka. Ale teraz to powoli odchodzi. I jeśli autor nie jest pizdą, to wbije się w rozmowę.

   I też się chętnie dowiem, co to za blog.

   Usuń
  4. NIEJESTEMANONIMEM - wysyłam wirtualne serduszko. Wreszcie przeczytałam coś z sensem, co odnosi się do aktualnej sytuacji na blogosferze, a nie przytaczania historyjek z prehistorii czy ciągłego narzekania.

   Usuń
 3. Hmm... Uważam, że pierwszy anonimowy w większości przypadków dość celnie wytknął smutną prawdę, którą najwyraźniej wciąż ciężko nam zaakceptować. Nie ma tu co zarzucać komukolwiek bycia "marudą z czasów Onetu", ponieważ w blogosferze faktycznie źle się ostatnio dzieje, a wymagania autorów już dawno wykroczyły poza zdroworozsądkowe podejście. Niestety, zawsze znajdzie się grupa, której coś nie będzie pasowało. Co więcej - nie raz już byłam świadkiem, kiedy administracja grupowca wprowadzała prośbę ludu w życie, ale autorzy ostatecznie uznawali, że rozwiązanie nie było zbyt trafne i żądali kolejnych zmian. Czysty obłęd.
  Skoro ktoś twierdzi, że dawno nie widział na blogach kółeczek wzajemnej adoracji to chyba nie zaglądał na nie od dłuższego czasu albo po prostu sam do takowego należy i nie widzi w tym większego problemu (co, tak notabene, wiele by wyjaśniało). W każdym razie mogę z czystym sumieniem napisać, że sama osobiście nie raz przywitałam się na shoutboxie i moje "hej" pozostało bez odzewu, chociaż w międzyczasie toczyła się wylewna dyskusja na temat tego - o ile mnie pamięć nie myli - jak to towarzystwo będzie tęskniło za jednym z autorów, któremu przyszło akurat wyjechać i na jakiś czas zawiesić okres blogowania. Tak więc wierzcie mi, bycie lub niebycie pizdą nie ma tu nic do rzeczy. Nie każdy lubi wtrącać się w rozmowę dotyczącą prywatnych dokonań serów. Tak samo jak nie każdy lubi być "na górze" i "na pierwszym planie". Co najśmieszniejsze istnieje ryzyko (to również przykład z życia), że przez niektórych może to zostać uznane za niegrzeczne, bo w końcu dana osoba nie jest w temacie, to co się będzie wypowiadać szczególnie, jeśli jej opinia była negatywna. Niestety, taka jest sytuacja. Nikt nie zwala tego na shoutboxy (one po prostu najlepiej oddają naturę problemu), przeszkodą są autorzy zamykający się na nowych graczy i nowe towarzystwo.
  Co do zazdrości, drogi anonimowy numer trzy, masz rację co do jednego - jak tu nie być zazdrosnym, kiedy przychodzi się na grupowca z dobrymi chęciami i nierzadko dobrą postacią, ale większość autorów gra jedynie między sobą, bo przez okres wspólnej zabawy na innych stronach zdążyli się ze sobą zżyć i przyzwyczaić do wspólnego pisania, zapominając całkowicie o nowych? Nie można jednak określić tego zwrotem "po prostu", ponieważ to tylko jedna z wielu przyczyn - do tego ta drobniejsza - rozczarowania panującego u większości graczy, którzy spotykają się z taką barierą.

  nie. To nie pełen luksus. Za dużo kombinowania. A autorzy to wzrokowcy - widzą szablon pod forum i rezygnują, bo myślą że to forum. Proste. <--- Muszę tutaj zaznaczyć, że śmieszniejszego stwierdzenia odnośnie szablonu dawno nie przeczytałam.

  "Widzą szablon pod forum i rezygnują, bo myślą, że to forum" - gówno prawda. Szablony pod forum to szablony pod forum. Kropka. Skoro autorzy to wzrokowcy (i o ile nie są ślepi) to bez trudu zauważą, że grupowiec na blogspocie to zwykły blog grupowy. Szaty graficzne w obu przypadkach różnią się choćby dlatego, że blogger nie oferuje nam tak rozbudowanego panelu i prawdopodobnie nigdy tego nie zrobi. Tak więc ten kociokwik jest całkowicie nie na miejscu. Raz szablon musi być dopracowany, a za chwilę jest zbyt dopracowany? Dobre sobie, zdecydujcie się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj ze zrozumieniem. Ma być dopracowany pod blogi grupowe, a nie pod forum.

   Usuń
  2. To najwyraźniej Ty musisz przeczytać ze zrozumieniem. Nie da się dopracować szablonu na grupowiec pod forum ani odwrotnie, więc to stwierdzenie z góry nie ma żadnego sensu i żadnej racji bytu.

   Szablon może, co najwyżej, posiadać pewne elementy zaczerpnięte z jednej, bądź drugiej strony. Należy się więc wyrażać precyzyjniej żeby uniknąć zbędnego bałaganu, który się tu przez to stworzy - jak zawsze.

   Tak więc odsyłam do ponownej lektury i wyłapania ogólnego sensu wypowiedzi, inny anonimie.

   Usuń
 4. Zdaję sobie sprawę z tego, że niedawno blog o tematyce supernaturalnej był i skończyło się jak skończyło, ale zanim niektórzy zaczną się rzucać, przeczytajcie. ;)
  Moją propozycją oczywiście jest blog, który będzie zawierał wszelkie istoty nie z tego świata. Takie jak: wampiry, wilkołaki, mieszańce, czarownice, upadłe anioły, ludzi zmieniających się w zwierzęta, elfy, duchy, demony. Na chwilę obecną nie przypominam sobie o innych fantastycznych stworzeniach. Nie trzeba będzie się ograniczać tylko do nich – im więcej ras tym lepiej. Autorzy będą mieli pole do popisów i obędzie się bez obaw, że komuś zabraknie rasy. Sam blog mógłby być osadzony w czasach, kiedy to właśnie istoty z legend przejęły kontrolę nad światem ludzi. Jedna z wymienionych ras (lub tych których nie podałam, do wyboru) mogłaby całkiem "rządzić" wszystkimi. Konflikty ras, bo każda z nich chciałby mieć władzę nad światem. Ludzie podlegaliby istotom wyższym, ograniczone prawa, w zamian za ochronę musieliby dawać coś od siebie. (Tu podam dwa przykłady, które mi wpadły do głowy). Ludzie, aby być chronieni przed atakami innych istot oddawaliby krew wampirowi, który by chronił tą rodzinę, albo płacili czarownicy za ochronę domu i domowników. :> Myślę, że na takim blogu pomysłów na wątki by nie zabrakło, bo przy takim nie trzeba myśleć Eh, ale to nierealistyczne! Przecież o to chodzi! ;) Można podeprzeć się serialami, filmami czy książkami co do pomysłów czy ras, które miałyby wystąpić a blogu. A nawet grami, sama w żadne nie grałam i nie wiem z jakiej konkretnie można byłoby jakiś pomysł podkraść.
  Ja sama mogę być tylko pomysłodawczynią, na prowadzeniu blogów się nie znam. Do tego potrzeba by było naprawdę zorganizowanej administracji, która przede wszystkim fantastykę lubi i wie jak zajmować się blogami. Ja w swojej dość krótkiej karierze prowadziłam dwa własne blogi i pomagałam przy kilku innych, ale tak naprawdę żaden z nich nie wypalił. O wiele bardziej wolę udzielać się jako autorka. Z wielką chęcią jednak pomagałabym przy opisywaniu ras/miejsc/pracy/innych rzeczy, zajmowała się wpisywaniem w zakładki rezerwacji, wysyłała zaproszenia itd. Jednak do prawdziwego prowadzenia się nie nadaję, bo zwyczajnie nie umiem tego robić i ogarniać tak jak trzeba.
  Gdyby był ktoś chętny podjęcia się tego zadania to, proszę odezwijcie się w komentarzach/zostawcie kontakt do siebie, albo poproście mnie to na pewno zostawię maila. :)

  PS – na szablonach również się nie znam, gdyby pomysł wypalił trzeba byłoby kogoś kto również ogarnia grafikę. =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli kiedykolwiek taki blog powstanie, to z całą pewnością się na niego zapiszę! :) Również nie znam się na prowadzeniu blogów. Na szablonach tym bardziej. Ale jako autorka mogę się udzielać i pisać wątki, o :)

   Usuń
  2. Znalazłam dobrą duszę, która najpewniej chciałaby się podjąć tego zadania i wykona szablon. Mimo to bardzo potrzebowałabym osoby, która zechciałaby mi przy blogu pomóc. Jako, że ten pomysł we mnie rósł od dłuższego czasu zaczęłam trochę nad tym pracować. To i owo zostało już napisane, ale wciąż za mało. :) Dlatego jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o kontakt: suckerblood363@gmail.com
   Jak wspomniałam w komentarzu wyżej potrzebuję kogoś kto naprawdę się zna na blogach. :) Chociaż niekoniecznie, wspólnymi siłami można wszystko! =)

   Usuń
  3. Bez chwili zastanowienia zapisałabym się na takiego bloga! :)

   Usuń
  4. anothertaconight@gmail.com - zostawiam maila, jako że chętnie podjąłbym się pomocy w prowadzeniu takiego bloga. :)

   Usuń
  5. Sama chętnie zapiszę się na bloga o ile powstanie. Od dłuższego czasu nie umiem znaleźć swojego miejsca w blogosferze, chociaż kilka lat temu byłam bardziej niż aktywna, więc pokładam ogromne nadzieje w tym przedsięwzięciu. Moja wiedza na temat blogspotu kończy się niestety na korzystaniu jako zwykły autor, ale mocno trzymam kciuki, a w głowie tworzę już postać!

   Usuń
 5. Jak idą prace na blogu o Wiedźminie, o którym była rozmowa przed remontem Spisownika? ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duchess of Beauclair18 sierpnia 2017 14:56

   Prace nadal trwają. Właściwie zakładki są już gotowe, wystarczy dopiąć tylko wszystko na ostatni guzik. Jedyną kwestią pozostaje szablon, na który właśnie czekamy. Zanim otworzymy bloga, chcemy aby wszystko zostało całkowicie dopracowane. Postaramy się jednak jak najszybciej pojawić się na Spisowniku!

   Usuń
  2. Hej, ja tak tylko przybywam z zapytaniem, czy blog nadal się pojawi? Z niecierpliwością czekam i z chęcią bym się zapisała, dlatego mam nadzieję, że pomysł nie upadł c:

   Usuń
  3. Podpisuje się pod moonlight! Zwłaszcza, że zaczęłam niedawno czytać wiedźmina i chętnie bym sobie pograła w tym świecie.

   Usuń
 6. A co ze szpitalem? Podejmuje się ktoś stworzenia jakiegoś porządnego i dopracowanego?

  OdpowiedzUsuń
 7. Halo, halo! Urządzam kącik życzeń. Piszcie, o jakiej tematyce chcecie bloga, bo mam dużo wolnego czasu i planuję się podjąć założenia.
  Chodzi mi po głowie jakaś XVIII w. Anglia. A Wam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na taką Anglię chętnie bym się zapisała :) Choć może lepszy byłby XIXwiek?

   Usuń
  2. Jestem za którąś z Anglii.

   Usuń
  3. Byli kiedyś Tudorowie. Może reaktywacja?

   Usuń
  4. Moim zdaniem lepsze byłoby po prostu miasto osadzone w XVIII lub XIX wieku. Bez zbędnej zabawy w jakieś kanony i tym podobne.

   Usuń
  5. Chętnie zapisałabym się na blog o takiej tematyce niezależnie od wieku, ale nie ukrywam, że wolałabym XIX ;D

   Usuń
  6. A może Londyn ze świata Diabelskich Maszyn? :)

   Usuń
  7. Wydaję mi się, że jak wspomniała osoba anonimowa z godziny 15:38, najlepiej byłoby bez kanonu. XIX wiek daje już i tak fajne pole do popisu.

   Usuń
  8. Fajne, o ile coś się doda od siebie, bo inaczej to będzie kolejny odgrzewany nudny kotlet, jak blog o GoT, gdzie pisze się tylko o ucztach i seksie w komnatach. Zgadzam się, kanon nie jest dobrym pomysłem, ale może coś ze Steampunkiem? Jakiekolwiek urozmaicenie? Może odrobina inwencji? Mogłabym ewentualnie pomóc, żeby nie było, że "olaboga, czepiasz się, rób se sama zła autoreczko". ;/

   Usuń
  9. Już wolałabym pisać po prostu w XIX wiecznym mieście, niż bawić się w jakieś Steampunki i inne dziwactwa. Myślę, że zupełnie inny wiek jest już sporym urozmaiceniem i daje spore pole do popisu. Wystarczy trochę inwencji twórczej i wyobraźni.
   A Londyn z Diabelskich Maszyn również wydaje się całkiem sensowny. Do miasta dodać Nocnych Łowców, jakieś stworki, ludzi... Nawet nie musi się opierać jakoś szczególnie bardzo na kanonie, a jedynie czerpać inspirację.

   Usuń
  10. Steampunkt nie, ale jakaś płytka, książkowa teenage-drama bez ładu i składu już tak? Wysiadam z tej karuzeli śmiechu...

   Usuń
  11. Bardziej chodzi o sam świat, który został całkiem ciekawie przedstawiony. Wilkołaki, faerie, wampiry, czarownicy, Nocni Łowcy i ludzie osadzeni w Londynie z XIX wieku. Nie wiem, co jest w tym zabawnego.

   Usuń
  12. Cała ta seria dla gimbazy, dlatego jak już ten blog ma powstać, to odpuście sobie takie rzeczy i skupcie się na nudnym XIX wieku. Tak jak Anomima z 20.39, boli mnie wasz brak ambicji i chęci do robienia do czegoś nowego. Naprawdę blogosfera schodzi na psy.

   Usuń
  13. InnyAnonim, dla odróżnienia Anonimów.3 września 2017 21:39

   Nie rozumiem Twojego oburzenia, które swoją drogą jest niezwykle śmieszne. Każdemu może podobać się co innego. Z tego co zdążyłam zauważyć, to autorzy na blogach bardziej gustują w realnych światach, niż w tych fantastycznych.
   Więc dlaczego nie zrobić po prostu zwykłego miasta z innego wieku? Wiele osób wyraziło ku temu chęć, więc myślę, że to dobry pomysł. I popieram jednego z anonimów - wystarczy trochę wyobraźni i inwencji twórczej, aby dobrze bawić się na takim zwykłym blogu :)

   Usuń
  14. Akurat jeśli mowa o XIX-wiecznym mieście, to seksy w komnacie odpadają. No chyba że z prostytutką ;)
   Ogółem uważam, że obyczajowość w XIX wieku jest na tyle odmienna od dzisiejszej i chwilami absurdalna, że daje wiele ciekawych możliwości, i to bez dokładania elementów fantastycznych.
   A co do Diabelskich Maszyn — mam zamiar trzymać się z daleka od wszystkiego, co wyszło spod pióra Clare i nie potrafię nie zgodzić się ze słowami anonima z 21:13. :c

   Usuń
  15. W teorii brzmi to fajnie. Odmienna obyczajowość, specyficzne zachowanie, kwestie społeczne... Ale pytanie na ile to będzie zachowane w wątkach? Bo można stworzyć takiego bloga i obserwować jak autorzy zupełnie ignorują zamierzenia adminów, prowadząc wątki po swojemu. Nie raz i nie dwa były różnego rodzaju blogi z historycznym zabarwieniem, gdy jedyne co zmieniało się w pisaniu autorów to kwestia ubioru czy arystokratyczne pochodzenie.

   Usuń
  16. A może nie samo miasto, ale jakiś uniwersytet/ szkoła działający w XIX wieku?

   Usuń
  17. Dokładnie, pytanie brzmi na ile uda się zachować klimat XIX wieku w wątkach, jak i w kartach. Tym bardziej, gdyby to miała być szkoła, a podejrzewam że w wątkach byłaby ona zbliżona do raczej aktualnych zwyczajów, niż ówczesnych. Przy blogu o tematyce XIX wieku na pewno przydałaby się dobra weryfikacja, o ile miałby on faktycznie nie odbiegać jakoś tragicznie od starych czasów.

   Usuń
  18. To jak z tym blogiem? Będzie nie będzie? Nie ukrywam, że najlepiej pisałoby mi się w mieście na przełomie XVIII i XIX wieku. Bez zbędnych, fantastycznych dodatków :)

   Usuń
  19. Autor głównego komentarza5 września 2017 22:25

   A może (skoro samo miasto w XVIII lub XIX w. jest nudne) to Stany Zjednoczone, Missisipi i niewolnictwo? Mocno zaznaczone różnice klasowe, prześladowania, brudne ulice, śmiercionośna rzeka w centrum zainteresowania całego stanu, plantacje, choroby i napływowa europejska arystokracja budująca piękne domy na bagnach, jakby na przekór temu wszystkiemu.

   Jeśli chodzi o zgodność z historią, itp. to naginanie realiów powinno być moim zdaniem dopuszczalne tylko w granicach zdrowego rozsądku (niemożliwego i nieprawdopodobne nie, ale hipotetycznie możliwe dlaczego nie). Poza tym, zakładam, że autorzy zapisujący się na blog tego rodzaju musieliby się liczyć ze wcześniejszym researchem i doszkoleniem, więc zdecydowane nietrzymanie się realiów równałoby się złamaniu regulaminu.

   Usuń
  20. InnyAnonim, dla odróżnienia Anonimów.6 września 2017 10:36

   Ooo. Podoba mi się taki pomysł. Wprowadziłoby coś ciekawego, a jednocześnie wciąż byłoby 'normalne' :)

   Usuń
  21. Ta tylko jak juz jestesmy przy klimatach epokowych i autorach odbiegajacych od nich to kochani trzeba jeszcze dobrze znac takowa epoke, by dobrze i poprawnie politycznie w niej pisac.

   Usuń
 8. Wyżej był wspomniany college, ktoś coś działa w tym kierunku może? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była nie tak dawno ankieta, czy ktoś chciałby powrót College Chicago. I była przewaga głosów na nie, więc myślę, że bezsensu byłoby się pchać z tym blogiem, skoro ludzie go nie chcą :)

   Usuń
  2. Po co kolejna szkoła/college, nieważne jak to nazwiecie, to i tak to sami, te same wątki i postacie. Przecież akademia św. Jerzego się dopiero co otworzyła.

   Usuń
 9. Blog osadzony w Hotelu Cortez z 5. sezonu American Horror Story i jego okolicach - co Wy na to? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, tak!

   Usuń
  2. Pytanie jak dużo osób wie w ogóle co takiego proponujesz, zakładając, że ktoś nie oglądał AHS. To jak z każdym serialem/uniwersum książkowym: albo trafiasz w grupę zainteresowanych, odrzucając w pewnym sensie nieznających kanonu, albo starasz się to uprościć dla każdego użytkownika, idąc na kompromis.

   Usuń
 10. Dopiero zamknięto jeden Hogwart, a po blogach już hula ankieta z pytaniem czy nie potrzebny nowy :DD Ludzie, co z wami. Dodatkowo są jeszcze dwa azjatyckie "hogwarty" i czasy huncwotów, chcecie zalać blogosferę Potterem? Zwłaszcza jak ta tematyka się już wykrusza i nie ma chętnych do pisania. Już lepszy byłby jakiś Durmstrang a nie kolejny odgrzewany kotlet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ciężkim dniu ta ankieta mnie strasznie rozbawiła. =P Człowiek wchodzi na blogi, jeden blog o HP został zamknięty, a po chwili wszędzie jest rozsyłana ankieta czy nie chcieliby kolejnego. XD I to jeszcze taka, że nie da się konkretnie odpowiedzieć "nie". :P
   No nic, jak zrobią to można życzyć tylko powodzenia, bo nie ma co być złośliwym i życzyć, aby blog padł. :)
   A co do magicznych szkół to sama z chęcią zobaczyłabym jakąś szkołę, tylko nie potterowską, a coś autorskiego. :)

   Usuń
  2. Podpisuję się pod tym, też zobaczyłabym coś autorskiego i europejskiego. Nie Hogwart z inną nazwą, coś naprawdę z sensem. :)

   Usuń
  3. Właśnie najzabawniejsze w tej ankiecie jest to, że jeśli zagłosujesz na NIE to i tak musisz wybrać pomiędzy dwoma propozycjami żeby ją wysłać. A potem gadanie: "no ale przecież tyle osób chciało hogwart za czasów Harryego, dlaczego upadł? :("

   Usuń
  4. W takim razie co powiedzielibyście na blog o żywiołach? Było kiedyś coś podobnego, były sabaty i tego typu rzeczy, ale gdyby zamiast tego zrobić po prostu szkołę?

   Usuń
  5. Coś w stylu dawnego the circle? Tak. Tylko może odpuśćmy już te szkoły, może bardziej jakiś uniwersytet albo miasto.

   Usuń
  6. The Circle było bardzo fajnym blogiem. Miło go wspominam. :)
   A co do bloga to byłabym bardziej za miasteczkiem lub uniwersytetem, aby mieć większe możliwości, niż "dzieciaki" w wieku 15-19.

   I co do tej ankiety to właśnie najbardziej mnie rozwaliło pytanie drugie. Nie ważne, że wybierzesz "Nie", skoro aby zagłosować i tak musisz napisać co byś wolała/wolał. :P

   Usuń
  7. Może uniwersytet, ale by nie blokować możliwości tworzenia postaci starszych, dodać coś w rodzaju miejsca dla takich istot, pewnego rodzaju schronienie. W ramach "zapłaty" musieliby pomagać na uniwersytecie, czasami coś posprzątać, pełnić dyżur w bibliotece, pomagać w przygotowaniu różnego rodzaju imprez...

   Usuń
  8. Chcieli zrobić z HK niby miasto i jak widać – nie przyjęło się. Nie wiem po co nowy Hogwart, bo jak inni uważam, że ta tematyka potterowska się przejadła. Nie sądzę, aby inny "magiczny" blog wnosił coś świeżego tak na dobrą sprawę (i nie piszę tego na zasadzie "nie, bo nie", ale podpieram to na tym tej niknącej fali zainteresowania tematyką magiczną w ogóle).

   Usuń
 11. Możliwe, że Anonim z 13.10.2017 15:57 ma rację i blogi o tematyce magicznej mają coraz mniejsze zainteresowanie. Według mnie trzeba brać pod uwagę to, że głównie pojawiały się właśnie blog potterowskie. A jak wiadomo one nie wszystkim podchodzą. Ta tematyka została też przemielona na wszystkie możliwe sposoby, według mnie. Od kiedy jestem na grupowcach widziałam wiele odsłon tej tematyki. I wydaje mi się, że blog, który nie będzie połączony z Potterem przyciągnie osoby, które chciałby popisać jako czarodziej, ale tego nie zrobią, bo mają do dyspozycji tylko blogi potterowskie. Z góry nie można też zakładać, że blog zaraz padnie, bo coś tam. Nawet jeśli będzie małe grono zainteresowanych, to jednak jakieś będzie. :)
  Sama nie mam zamiaru nikomu niczego narzucać. Jeśli powstanie blog uniwersytet/miasteczko to bardzo fajnie. Z chęcią przyjdę z postacią, a jeśli nie... No trudno. Zostają przecież wątki indywidualne na ten temat. :)
  Miłej soboty. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie popisałbym na blogu o tematyce postapokaliptycznej, jakiś mix the 100, falling skies, revolution? Byle nie zombie, bo ile można. Ktoś coś widział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było kilka razy, ale prawda jest taka, że tematyka nie zalicza się do tych rozchwytywanych. Prędzej znajdziesz coś w indywidualnych, a nawet tam może być kłopot.

   Usuń
  2. Indywidualne mi nie podchodzą, więc niestety będę musiał obejść się smakiem :/

   Usuń
 13. Swego czasu w blogosferze funkcjonował blog oparty na fabule serialu Supernatural. Ktoś chętny na reaktywację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddam pół królestwa i rękę królewny <3

   Usuń
  2. Też byłabym zainteresowana!

   Usuń
 14. A może dom studencki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, trochę to urozmaicić i będzie świetnie.

   Usuń
 15. Kilka magicznych rodów (zwykli ludzie nie mają pojęcia o ich istnieniu) walczy ze sobą od wieków o dominację i renomę. Niestety, na ich ślad wpada w końcu jedna z rządowych organizacji i podejmuje decyzję o likwidacji odmieńców. Rodziny - postawione pod ścianą - łączą siły, zawierają przymierze i w tajemnicy budują akademię, do której następnie posyłani są obdarzeni magicznymi zdolnościami członkowie klanów, by szkolono ich w walce i pomagano opanować zdolności, dzięki którym będą mogli przetrwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to nie będzie utrzymane w kulturze azjatyckiej może wyjść naprawdę ciekawie

   Usuń
  2. Nie, na pewno nie w kulturze azjatyckiej. ;) Rody pochodziłyby z Wielkiej Brytanii, a lokalizacja akademii pozostawałaby nieznana (z oczywistych względów). Wiadomo, na przestrzeni wieków członkowie rodzin rozpierzchliby się po świecie i informacje o tym projekcie docierałyby do nich z opóźnieniem, więc grupa wiekowa byłaby zróżnicowana. Przy czym minimalny wiek bohatera wynosiłby 17 lat.

   Usuń
 16. Może jakaś apokalipsa z elementami fantasy i sci fi?

  OdpowiedzUsuń
 17. Gone: Zniknęli... Pozmieniać, podporządkować pod autorów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo za, ale wątpię, żeby znalazło się wielu chętnych.

   Usuń
 18. STAR WARS nie jakiś kylo ren, ale początek wojny klonów i powolny upadek Republiki

  OdpowiedzUsuń
 19. O ile się nie mylę, był kiedyś blog w tej tematyce i nie przyjął się zbyt ciepło. Osobiście, jestem fanką owego uniwersum, ale wątpię, że znalazłoby się dużo chętnych. :/

  OdpowiedzUsuń
 20. Wystarczy dwóch chcących

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co otwierać bloga grupowego dla dwóch chętnych? Czy to troszkę nie mija się z celem? xD

   Usuń
  2. Dwie osoby to wątek indywidualny, nie grupowy.

   Usuń
  3. W sumie... Nie miałabym nic przeciwko

   Usuń
 21. Jakbym potrafiła to bym założyła. Fabuła szła by moim rytmem, a inni mogliby dołączać lub nie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ale jakby jakieś dobre sci-fi, czy to na podstawie Star Wars, czy Star Treka, czy czegoś mniej ogranego powstało, to ja bym się nie obraziła :3

  OdpowiedzUsuń
 23. Teen Wolf? Ktoś coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś chyba kiedyś było, ale bardzo słabo zareklamowane. Jestem na tak.

   Usuń
  2. Również jestem na tak! Jeśli przyda się jakaś pomoc, ja bardzo chętnie, whereisshewolf@gmail.com

   Usuń
 24. Może coś w klimacie dzikiego zachodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, ja jestem na tak! Jak coś to służę pomocą Dante_Whitaker@wp.pl

   Usuń
 25. Jestem na tak. Mogłabym przy tym pomóc lub sama się za to zabrać, gdyby ktoś mi pomógł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomogę, nawet mam jakiś pomysł, pisz na maila karox666@gmail.com :D

   Usuń
 26. coś w klimacie 19+? xDDDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kpić też trzeba umić.

   Usuń