Gadżety menu

DODAJ POMYSŁ

Masz w głowie nowy pomysł na bloga grupowego i nie wiesz, czy się przyjmie? Podziel się nim z nami!

132 komentarze:

 1. Skoro na blogu wprowadzono tyle zmian, a wszelkie zakładki wyczyszczono z niepotrzebnych komentarzy, zamierzam dodać tutaj coś od siebie. Ostrzegam — będzie długo, momentami także oskarżycielsko i surowo. Zastrzegam sobie prawo do własnej opinii, którą należy kulturalnie uszanować. Jeśli czytasz dalej, wiedząc, że nie potrafisz uczynić tak prostej rzeczy, przypominam o istnieniu krzyżyka w prawym, górnym rogu ekranu twojego komputera, bądź możliwości zamknięcia karty na urządzeniu mobilnym. Pozostałych gorąco zapraszam do lektury mojego blogowego wywodu na temat ewentualnych pomysłów.
  Ostatnio powstało kilka nowych, blogowych przystani dla znudzonych autorów z mniej lub bardziej udanymi wakacjami. Wiadome, kiedy nie trzeba chodzić do szkoły albo na uczelnię, to magicznie pojawia się więcej czasu (i chęci?), a co za tym idzie grupowce odżywają. Kiedyś tak było, dzisiaj już niekoniecznie. Chcę przyjrzeć się temu dziwnemu zjawisku z perspektywy mnie, osoby aktywnej na pewnym blogu, udzielającej się, podtrzymującej miłą i pozytywną atmosferę oraz jednocześnie głęboko zawiedzionej.
  Zacznijmy od zera, czyli mechanizmu dodawania pomysłów na bloga: pojawia się komentarz od jednego, dwóch czy trzech autorów i każdy to zupełnie inna, konkretna propozycja. Ktoś chciałby poruszyć tematykę uniwersum Marvela, kto inny bardzo pragnie dworskich czasów rodem z Tudorów, natomiast jeszcze inną osobę zadowoli blog-hotel, gdzie wcieli się w zwyczajnego boya, prostą recepcjonistkę lub inną postać typową dla tego pomysłu. Wszystko fajnie, są propozycje, są pomysły, więc dlaczego nie ma bloga? Mnóstwo osób deklaruje, że oferuje swoją pomoc; od stworzenia bloga po wsparcie dla potencjalnej administracji. Opcja pierwsza — blog powstaje, pełne motywacji i determinacji anonimowe osoby znikają, zapisuje się garść ludzi. Blog ostatecznie upada, choć miał osiągnąć sukces. Opcja druga — blog nie powstaje, na deklaracjach się kończy. Za to jest coraz więcej pomysłów, koło zamknięte, powstaje blog totalnie niezwiązany z propozycjami. Trzyma poziom maksymalnie cztery tygodnie (jeśli dobrze pójdzie), upada i pojawia się komentarz od jednego, dwóch czy trzech...
  Pytanie zasadnicze: dlaczego autorzy są tak niekonsekwentni? Dlaczego ludzie, którzy rzekomo CHCĄ dobrze prosperujących blogów grupowych, odpuszczając w przedbiegach? Większa ilość pomysłów nie naprawi niczego, trzeba wreszcie którykolwiek zrealizować, ale zrealizować naprawdę. Z sercem, dbając o szczegóły, nie oszczędzając na opisach miasta/szkoły/hotelu/wstawinne, ciekawych, fabularnych zakładkach i tym podobnych. Wiem, że i tak odezwą się mistrzowie krytycyzmu, zarzucając mi, dlaczego sama tego nie zrobię, a pouczam bezczelnie innych? Odpowiedź jest banalna: próbowałam.
  Moja kariera w blogosferze, na samym początku, była udana. Jako administratorka poprowadziłam dwa lub trzy (niestety, pamięć zawodzi) blogi grupowe, które trzymały się naprawdę dobrze, autorzy pisali chętnie wątki, nieważne, czy kreatywne czy klasyczne, poczynające od poznania się dzięki upuszczonym książkom. Pisali. Kilka miesięcy temu spróbowałam znowu, dopracowałam bloga, a przetrwał jedynie dwa dni. Mało tego, obrzucono mnie falą krytyki za to, że jest NIEWYSTARCZAJĄCO dopracowany pod względem zakładek, pod względem wyglądu. Rozumiem wytknięcie drobnych poprawek kosmetycznych, w końcu autorzy powinni korzystać z bloga wygodnego, przyjaznego dla nich, jednak chamskiego wyrzucania najmniejszego przecinka znieść już nie można.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna sprawa: autorzy. Czy wszyscy autorzy są chorzy na jakąś chorobę? Zapisują się na grupowca (z własnej, NIEPRZYMUSZONEJ woli, przypominam), a zwlekają z publikacją karty postaci (nie, nie piję tutaj do nikogo, to wnioski z obserwacji ogólnej), narzekają na fakt, że w ogóle muszą ją opublikować (what the fuck is going on here?), co tam jeszcze mamroczą pod nosem (na shoutboxach, o których więcej napiszę za chwilę). Prosta sprawa, krótka piłka - NIE chcesz/NIE masz czasu/inne na bloga, to NIE zapisujesz się i NIE zapychasz listy nazwiskiem-widmo, NIE narzekasz, że stworzenie karty postaci to przeciągnięcie pod kilem. Czy gdziekolwiek istnieje nakaz prawny, zmuszający kogokolwiek do zapisywania się na blogi grupowe, pod groźbą grzywny lub kary pozbawienia wolności? Sami udzielcie odpowiedzi na to pytanie.
   Runda trzecia: shoutbox. Porozumiewanie się autorów w potocznym offtopie jest bardzo ważne, w zamierzeniu miało służyć lepszemu poznaniu się, być może zawarciu koleżeństwa/przyjaźni i tak dalej, ale służy jedynie temu, o czym pisał tutaj chyba każdy: kółkom wzajemnej adoracji. Mogę zrozumieć dwóch autorów z innego bloga, którzy zapisują się na kolejny, a że dobrze się znają, to wspólnie dowcipkują. Mogę zrozumieć, ale czego nie mogę zrozumieć? Zamknięcia się wśród takich osób. Napisz im "cześć" na shoutboxie, a odpowiedzi nie otrzymasz nigdy, bo przecież ci ludzie są zbyt dumni, żeby odpowiedzieć ci na zwyczajne, miłe "cześć". Zbyt mocno zajmuje ich ćwierkanie do siebie nt. wzajemnej miłości i głębokiej adoracji. Jest tak wszędzie, nie udawajmy, że nie. Małe, średnie, duże koło adoracji, ale jest. Gorsze od niego może być tylko to, jakie tematy porusza się na shoutboxie bloga grupowego, gdzie nie wszyscy chcą czytać o czyichś problemach albo sprawach osobistych, bo od tego są różne komunikatory czy chociażby e-mail, telefon. Shoutbox nie wydaje mi się kozetką u psychologa.
   Skończcie dodawać milion pomysłów na minutę. Przestańcie zwalać winę na administrację blogów i wyzywać, że im się nie udaje zadowolić Waszych wygórowanych oczekiwań. Darujcie sobie wypominanie, że szablon jest brzydki, że regulamin zbyt surowy, że administracja, która nie dodaje ":)" na koniec swojej wypowiedzi jest chamska, wulgarna i nieprzyjemna. Przestańcie wypisywać, czego Wam brakuje, absolutnie nic z tym nie robiąc. Zacznijcie doceniać, nie traćcie zapału od początku, bądźcie otwarci. Myślcie, czy macie czas na bloga czy nie. Niewiele trzeba, aby na nowo zapanował tutaj jakiś porządek, bo to Wy, AUTORZY, jesteście odpowiedzialni za istnienie świata blogowego. Spójrzcie na to również poprzez pryzmat braku podziału na administrację i autorów, bo wielu adminów nie raz i nie dwa prowadziło własne postacie, wiedzą, jak to jest.

   Usuń
 2. NieJestemAnonimem1 sierpnia 2017 23:09

  Myślę, że zbyt bardzo wszystko bierzesz do siebie ;)
  Nie wiem, jakiego bloga stworzyłaś, ale może rzeczywiście nie był on dopracowany? Może zakładki rzeczywiście nie były takie piękne jak Ty uważasz? Autorzy stali się bardziej wymagający i potrzebują więcej, aby ich zadowolić.
  Nie da się ukryć, że sporo się zmieniło od czasów Onetu. Chodzi mi głównie o treść blogów. Wszystko ruszyło do przodu. Kiedyś nie trzeba było wiele, aby autor był zadowolony. Teraz w pewien sposób wydziwia i marudzi. Nie popieram tego, ale też nie krytykuję, bo sama również nie zapisałabym się na bloga, który na pierwszy rzut oka wydaje się po prostu kiepski -
  zakładki zrobione na odwal się, szablon nie zachęcający i tak dalej. Blogspot daje dużo różnych możliwości - zabawy kodami i tak dalej, więc dlaczego tego nie wykorzystać? Dlaczego nie poprosić jakieś zdolnej szabloniarki, aby wykonała ładny szablon, który przyciągnie wzrok. Bo tak się składa, że większość osób jest wzrokowcami - najpierw patrzy i na podstawie estetyki ocenia. Szablon ma przede wszystkim przyciągać wzrok. A kiedy wzrok autora jest przyciągnięty, można posunąć się o krok dalej ;)
  Regulamin zbyt surowy? Jeszcze z takim problemem się nie spotkałam. Za to spotkałam się z opinią, że nie jest dopracowany - np. nie jest wyszczególnione ile czasu musi minąć, aby przykryć wcześniejszego autora. I chyba zgodzisz się, że dopracowany regulamin to podstawa?
  Wciąż mam wrażenie, że jakbyś zatrzymała się na pewnym etapie życia blogosfery. Od dawien dawna nie zauważyłam na blogach takich kółeczek adoracji. Kiedyś to było bardzo widoczne. Ale teraz? Osoby ze sobą rozmawiają, dowcipkują. Czasami jest to grupka osób, czasami dwie, które się już wcześniej znają. I doprawdy nie zauważyłam, aby teraz na "hej" zupełnie nikt nie odpisał. Zawsze znajdzie się ktoś, kto odpowie. Wywlekanie prywatnych spraw nie wygląda zbyt dobrze. Ale skąd pewność, że to co piszą, jest prawdą? Przecież może to być fikcja. A pisanie odpisy jutro, bo dziś oglądam serial XXX, to chyba nie jest wywlekanie prywatnych spraw?
  Co prawda znajdzie się grupka osób, która nie wpuści do siebie nikogo obcego. Ale to ma odzwierciedlenie również w prywatnym życiu. Nie każdy wszędzie pasuje. A zwalanie tego na sb jest nieco... żałosne.
  Kolejna sprawa - publikowanie kart postaci.
  Myślę, że nie wszyscy lubią być na górze i na pierwszym planie. Są autorzy, którzy wolą się schować ze swoją kartą postaci, bo tak. Sama należę do takich osób. I sama się ociągam z publikacją, kiedy widzę, że nie ma kogoś kto mógłby mnie szybko zasłonić. Nie wynika to z żadnej nieśmiałości, tylko niechęci do bycia na głównej. Tyle. Może więc jest więcej takich osób jak ja? I pojawia się pytanie - co w tym złego? Przez ten czas można jeszcze raz przejrzeć kartę, sprawdzić błędy i ją dopracować. A nóż znajdzie się jakiś błąd, który się wcześniej przeoczyło? Dzisiejsi autorzy lubią, kiedy jest wszystko dopracowane.

  Mimo że zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach, to jednak mam pewną radę - zamiast narzekać, że jest tak źle i niedobrze, to spróbuj się dostosować do panujących realiów. Autorzy są inni, bardziej wymagający. I nie ma nic gorszego, niż stara maruda z czasów Onetu.
  Ponadto wytknęłaś wiele błędów. Które właściwie nie są aż tak problematyczne. Zapomniałaś jednak o najważniejszej sprawie. Póki autorzy będą chorowali na słomiany zapał to blogosfera się nie podniesie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba wiem, o który blog chodzi autorce pierwszych dwóch komentarzy (sądząc po krótkim opisie, jeśli to nie ten - nieważne) i powiem jedno - ma ona rację. Blog naprawdę dopracowany, ładnie, szablon zrobiony własnoręcznie, bardzo nowocześnie, kody CSS dostosowane bardziej pod forum niż blogi grupowe, a więc pełen luksus. I co? Rzeczywiście padło dwa dni później, bo - o zgrozo - w zakładce o mieście było krócej, niż w pozostałych. Takie odnoszę wrażenie. Czy to oznacza, że administracja nie przykłada się do swojej roboty?
   Kółek adoracji nie ma? Sorry, ale na WSZYSTKICH blogach, jakie teraz widzę są kółka adoracji. Liżą sobie wzajemnie tyłki, opisują swoje problemy, a nikogo to nie interesuje. Każdy, kto pisze, że ich nie ma, sam w nich uczestniczy. XD
   O kartach się nie wypowiadam, bo ręce i nogi opadają.

   Usuń
  2. A jaki to blog, jeśli można wiedzieć?

   Usuń
  3. kody CSS dostosowane bardziej pod forum niż blogi grupowe -> nie. To nie pełen luksus. Za dużo kombinowania. A autorzy to wzrokowcy - widzą szablon pod forum i rezygnują, bo myślą że to forum. Proste.
   Nie zgodzę się z tym. Myślę, że po prostu zżera Was zazdrość, że z Wami nikt nie chce pisać. Co w tym złego, że kilka osób ze sobą pisze? I chyba nie pamiętacie co działo się na sb kilka miesięcy temu. Wtedy można było narzekać na kółeczka. Ale teraz to powoli odchodzi. I jeśli autor nie jest pizdą, to wbije się w rozmowę.

   I też się chętnie dowiem, co to za blog.

   Usuń
  4. NIEJESTEMANONIMEM - wysyłam wirtualne serduszko. Wreszcie przeczytałam coś z sensem, co odnosi się do aktualnej sytuacji na blogosferze, a nie przytaczania historyjek z prehistorii czy ciągłego narzekania.

   Usuń
 3. Hmm... Uważam, że pierwszy anonimowy w większości przypadków dość celnie wytknął smutną prawdę, którą najwyraźniej wciąż ciężko nam zaakceptować. Nie ma tu co zarzucać komukolwiek bycia "marudą z czasów Onetu", ponieważ w blogosferze faktycznie źle się ostatnio dzieje, a wymagania autorów już dawno wykroczyły poza zdroworozsądkowe podejście. Niestety, zawsze znajdzie się grupa, której coś nie będzie pasowało. Co więcej - nie raz już byłam świadkiem, kiedy administracja grupowca wprowadzała prośbę ludu w życie, ale autorzy ostatecznie uznawali, że rozwiązanie nie było zbyt trafne i żądali kolejnych zmian. Czysty obłęd.
  Skoro ktoś twierdzi, że dawno nie widział na blogach kółeczek wzajemnej adoracji to chyba nie zaglądał na nie od dłuższego czasu albo po prostu sam do takowego należy i nie widzi w tym większego problemu (co, tak notabene, wiele by wyjaśniało). W każdym razie mogę z czystym sumieniem napisać, że sama osobiście nie raz przywitałam się na shoutboxie i moje "hej" pozostało bez odzewu, chociaż w międzyczasie toczyła się wylewna dyskusja na temat tego - o ile mnie pamięć nie myli - jak to towarzystwo będzie tęskniło za jednym z autorów, któremu przyszło akurat wyjechać i na jakiś czas zawiesić okres blogowania. Tak więc wierzcie mi, bycie lub niebycie pizdą nie ma tu nic do rzeczy. Nie każdy lubi wtrącać się w rozmowę dotyczącą prywatnych dokonań serów. Tak samo jak nie każdy lubi być "na górze" i "na pierwszym planie". Co najśmieszniejsze istnieje ryzyko (to również przykład z życia), że przez niektórych może to zostać uznane za niegrzeczne, bo w końcu dana osoba nie jest w temacie, to co się będzie wypowiadać szczególnie, jeśli jej opinia była negatywna. Niestety, taka jest sytuacja. Nikt nie zwala tego na shoutboxy (one po prostu najlepiej oddają naturę problemu), przeszkodą są autorzy zamykający się na nowych graczy i nowe towarzystwo.
  Co do zazdrości, drogi anonimowy numer trzy, masz rację co do jednego - jak tu nie być zazdrosnym, kiedy przychodzi się na grupowca z dobrymi chęciami i nierzadko dobrą postacią, ale większość autorów gra jedynie między sobą, bo przez okres wspólnej zabawy na innych stronach zdążyli się ze sobą zżyć i przyzwyczaić do wspólnego pisania, zapominając całkowicie o nowych? Nie można jednak określić tego zwrotem "po prostu", ponieważ to tylko jedna z wielu przyczyn - do tego ta drobniejsza - rozczarowania panującego u większości graczy, którzy spotykają się z taką barierą.

  nie. To nie pełen luksus. Za dużo kombinowania. A autorzy to wzrokowcy - widzą szablon pod forum i rezygnują, bo myślą że to forum. Proste. <--- Muszę tutaj zaznaczyć, że śmieszniejszego stwierdzenia odnośnie szablonu dawno nie przeczytałam.

  "Widzą szablon pod forum i rezygnują, bo myślą, że to forum" - gówno prawda. Szablony pod forum to szablony pod forum. Kropka. Skoro autorzy to wzrokowcy (i o ile nie są ślepi) to bez trudu zauważą, że grupowiec na blogspocie to zwykły blog grupowy. Szaty graficzne w obu przypadkach różnią się choćby dlatego, że blogger nie oferuje nam tak rozbudowanego panelu i prawdopodobnie nigdy tego nie zrobi. Tak więc ten kociokwik jest całkowicie nie na miejscu. Raz szablon musi być dopracowany, a za chwilę jest zbyt dopracowany? Dobre sobie, zdecydujcie się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj ze zrozumieniem. Ma być dopracowany pod blogi grupowe, a nie pod forum.

   Usuń
  2. To najwyraźniej Ty musisz przeczytać ze zrozumieniem. Nie da się dopracować szablonu na grupowiec pod forum ani odwrotnie, więc to stwierdzenie z góry nie ma żadnego sensu i żadnej racji bytu.

   Szablon może, co najwyżej, posiadać pewne elementy zaczerpnięte z jednej, bądź drugiej strony. Należy się więc wyrażać precyzyjniej żeby uniknąć zbędnego bałaganu, który się tu przez to stworzy - jak zawsze.

   Tak więc odsyłam do ponownej lektury i wyłapania ogólnego sensu wypowiedzi, inny anonimie.

   Usuń
 4. Zdaję sobie sprawę z tego, że niedawno blog o tematyce supernaturalnej był i skończyło się jak skończyło, ale zanim niektórzy zaczną się rzucać, przeczytajcie. ;)
  Moją propozycją oczywiście jest blog, który będzie zawierał wszelkie istoty nie z tego świata. Takie jak: wampiry, wilkołaki, mieszańce, czarownice, upadłe anioły, ludzi zmieniających się w zwierzęta, elfy, duchy, demony. Na chwilę obecną nie przypominam sobie o innych fantastycznych stworzeniach. Nie trzeba będzie się ograniczać tylko do nich – im więcej ras tym lepiej. Autorzy będą mieli pole do popisów i obędzie się bez obaw, że komuś zabraknie rasy. Sam blog mógłby być osadzony w czasach, kiedy to właśnie istoty z legend przejęły kontrolę nad światem ludzi. Jedna z wymienionych ras (lub tych których nie podałam, do wyboru) mogłaby całkiem "rządzić" wszystkimi. Konflikty ras, bo każda z nich chciałby mieć władzę nad światem. Ludzie podlegaliby istotom wyższym, ograniczone prawa, w zamian za ochronę musieliby dawać coś od siebie. (Tu podam dwa przykłady, które mi wpadły do głowy). Ludzie, aby być chronieni przed atakami innych istot oddawaliby krew wampirowi, który by chronił tą rodzinę, albo płacili czarownicy za ochronę domu i domowników. :> Myślę, że na takim blogu pomysłów na wątki by nie zabrakło, bo przy takim nie trzeba myśleć Eh, ale to nierealistyczne! Przecież o to chodzi! ;) Można podeprzeć się serialami, filmami czy książkami co do pomysłów czy ras, które miałyby wystąpić a blogu. A nawet grami, sama w żadne nie grałam i nie wiem z jakiej konkretnie można byłoby jakiś pomysł podkraść.
  Ja sama mogę być tylko pomysłodawczynią, na prowadzeniu blogów się nie znam. Do tego potrzeba by było naprawdę zorganizowanej administracji, która przede wszystkim fantastykę lubi i wie jak zajmować się blogami. Ja w swojej dość krótkiej karierze prowadziłam dwa własne blogi i pomagałam przy kilku innych, ale tak naprawdę żaden z nich nie wypalił. O wiele bardziej wolę udzielać się jako autorka. Z wielką chęcią jednak pomagałabym przy opisywaniu ras/miejsc/pracy/innych rzeczy, zajmowała się wpisywaniem w zakładki rezerwacji, wysyłała zaproszenia itd. Jednak do prawdziwego prowadzenia się nie nadaję, bo zwyczajnie nie umiem tego robić i ogarniać tak jak trzeba.
  Gdyby był ktoś chętny podjęcia się tego zadania to, proszę odezwijcie się w komentarzach/zostawcie kontakt do siebie, albo poproście mnie to na pewno zostawię maila. :)

  PS – na szablonach również się nie znam, gdyby pomysł wypalił trzeba byłoby kogoś kto również ogarnia grafikę. =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli kiedykolwiek taki blog powstanie, to z całą pewnością się na niego zapiszę! :) Również nie znam się na prowadzeniu blogów. Na szablonach tym bardziej. Ale jako autorka mogę się udzielać i pisać wątki, o :)

   Usuń
  2. Znalazłam dobrą duszę, która najpewniej chciałaby się podjąć tego zadania i wykona szablon. Mimo to bardzo potrzebowałabym osoby, która zechciałaby mi przy blogu pomóc. Jako, że ten pomysł we mnie rósł od dłuższego czasu zaczęłam trochę nad tym pracować. To i owo zostało już napisane, ale wciąż za mało. :) Dlatego jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o kontakt: suckerblood363@gmail.com
   Jak wspomniałam w komentarzu wyżej potrzebuję kogoś kto naprawdę się zna na blogach. :) Chociaż niekoniecznie, wspólnymi siłami można wszystko! =)

   Usuń
  3. Bez chwili zastanowienia zapisałabym się na takiego bloga! :)

   Usuń
  4. anothertaconight@gmail.com - zostawiam maila, jako że chętnie podjąłbym się pomocy w prowadzeniu takiego bloga. :)

   Usuń
  5. Sama chętnie zapiszę się na bloga o ile powstanie. Od dłuższego czasu nie umiem znaleźć swojego miejsca w blogosferze, chociaż kilka lat temu byłam bardziej niż aktywna, więc pokładam ogromne nadzieje w tym przedsięwzięciu. Moja wiedza na temat blogspotu kończy się niestety na korzystaniu jako zwykły autor, ale mocno trzymam kciuki, a w głowie tworzę już postać!

   Usuń
 5. Jak idą prace na blogu o Wiedźminie, o którym była rozmowa przed remontem Spisownika? ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duchess of Beauclair18 sierpnia 2017 14:56

   Prace nadal trwają. Właściwie zakładki są już gotowe, wystarczy dopiąć tylko wszystko na ostatni guzik. Jedyną kwestią pozostaje szablon, na który właśnie czekamy. Zanim otworzymy bloga, chcemy aby wszystko zostało całkowicie dopracowane. Postaramy się jednak jak najszybciej pojawić się na Spisowniku!

   Usuń
  2. Hej, ja tak tylko przybywam z zapytaniem, czy blog nadal się pojawi? Z niecierpliwością czekam i z chęcią bym się zapisała, dlatego mam nadzieję, że pomysł nie upadł c:

   Usuń
  3. Podpisuje się pod moonlight! Zwłaszcza, że zaczęłam niedawno czytać wiedźmina i chętnie bym sobie pograła w tym świecie.

   Usuń
 6. A co ze szpitalem? Podejmuje się ktoś stworzenia jakiegoś porządnego i dopracowanego?

  OdpowiedzUsuń
 7. Halo, halo! Urządzam kącik życzeń. Piszcie, o jakiej tematyce chcecie bloga, bo mam dużo wolnego czasu i planuję się podjąć założenia.
  Chodzi mi po głowie jakaś XVIII w. Anglia. A Wam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na taką Anglię chętnie bym się zapisała :) Choć może lepszy byłby XIXwiek?

   Usuń
  2. Jestem za którąś z Anglii.

   Usuń
  3. Byli kiedyś Tudorowie. Może reaktywacja?

   Usuń
  4. Moim zdaniem lepsze byłoby po prostu miasto osadzone w XVIII lub XIX wieku. Bez zbędnej zabawy w jakieś kanony i tym podobne.

   Usuń
  5. Chętnie zapisałabym się na blog o takiej tematyce niezależnie od wieku, ale nie ukrywam, że wolałabym XIX ;D

   Usuń
  6. A może Londyn ze świata Diabelskich Maszyn? :)

   Usuń
  7. Wydaję mi się, że jak wspomniała osoba anonimowa z godziny 15:38, najlepiej byłoby bez kanonu. XIX wiek daje już i tak fajne pole do popisu.

   Usuń
  8. Fajne, o ile coś się doda od siebie, bo inaczej to będzie kolejny odgrzewany nudny kotlet, jak blog o GoT, gdzie pisze się tylko o ucztach i seksie w komnatach. Zgadzam się, kanon nie jest dobrym pomysłem, ale może coś ze Steampunkiem? Jakiekolwiek urozmaicenie? Może odrobina inwencji? Mogłabym ewentualnie pomóc, żeby nie było, że "olaboga, czepiasz się, rób se sama zła autoreczko". ;/

   Usuń
  9. Już wolałabym pisać po prostu w XIX wiecznym mieście, niż bawić się w jakieś Steampunki i inne dziwactwa. Myślę, że zupełnie inny wiek jest już sporym urozmaiceniem i daje spore pole do popisu. Wystarczy trochę inwencji twórczej i wyobraźni.
   A Londyn z Diabelskich Maszyn również wydaje się całkiem sensowny. Do miasta dodać Nocnych Łowców, jakieś stworki, ludzi... Nawet nie musi się opierać jakoś szczególnie bardzo na kanonie, a jedynie czerpać inspirację.

   Usuń
  10. Steampunkt nie, ale jakaś płytka, książkowa teenage-drama bez ładu i składu już tak? Wysiadam z tej karuzeli śmiechu...

   Usuń
  11. Bardziej chodzi o sam świat, który został całkiem ciekawie przedstawiony. Wilkołaki, faerie, wampiry, czarownicy, Nocni Łowcy i ludzie osadzeni w Londynie z XIX wieku. Nie wiem, co jest w tym zabawnego.

   Usuń
  12. Cała ta seria dla gimbazy, dlatego jak już ten blog ma powstać, to odpuście sobie takie rzeczy i skupcie się na nudnym XIX wieku. Tak jak Anomima z 20.39, boli mnie wasz brak ambicji i chęci do robienia do czegoś nowego. Naprawdę blogosfera schodzi na psy.

   Usuń
  13. InnyAnonim, dla odróżnienia Anonimów.3 września 2017 21:39

   Nie rozumiem Twojego oburzenia, które swoją drogą jest niezwykle śmieszne. Każdemu może podobać się co innego. Z tego co zdążyłam zauważyć, to autorzy na blogach bardziej gustują w realnych światach, niż w tych fantastycznych.
   Więc dlaczego nie zrobić po prostu zwykłego miasta z innego wieku? Wiele osób wyraziło ku temu chęć, więc myślę, że to dobry pomysł. I popieram jednego z anonimów - wystarczy trochę wyobraźni i inwencji twórczej, aby dobrze bawić się na takim zwykłym blogu :)

   Usuń
  14. Akurat jeśli mowa o XIX-wiecznym mieście, to seksy w komnacie odpadają. No chyba że z prostytutką ;)
   Ogółem uważam, że obyczajowość w XIX wieku jest na tyle odmienna od dzisiejszej i chwilami absurdalna, że daje wiele ciekawych możliwości, i to bez dokładania elementów fantastycznych.
   A co do Diabelskich Maszyn — mam zamiar trzymać się z daleka od wszystkiego, co wyszło spod pióra Clare i nie potrafię nie zgodzić się ze słowami anonima z 21:13. :c

   Usuń
  15. W teorii brzmi to fajnie. Odmienna obyczajowość, specyficzne zachowanie, kwestie społeczne... Ale pytanie na ile to będzie zachowane w wątkach? Bo można stworzyć takiego bloga i obserwować jak autorzy zupełnie ignorują zamierzenia adminów, prowadząc wątki po swojemu. Nie raz i nie dwa były różnego rodzaju blogi z historycznym zabarwieniem, gdy jedyne co zmieniało się w pisaniu autorów to kwestia ubioru czy arystokratyczne pochodzenie.

   Usuń
  16. A może nie samo miasto, ale jakiś uniwersytet/ szkoła działający w XIX wieku?

   Usuń
  17. Dokładnie, pytanie brzmi na ile uda się zachować klimat XIX wieku w wątkach, jak i w kartach. Tym bardziej, gdyby to miała być szkoła, a podejrzewam że w wątkach byłaby ona zbliżona do raczej aktualnych zwyczajów, niż ówczesnych. Przy blogu o tematyce XIX wieku na pewno przydałaby się dobra weryfikacja, o ile miałby on faktycznie nie odbiegać jakoś tragicznie od starych czasów.

   Usuń
  18. To jak z tym blogiem? Będzie nie będzie? Nie ukrywam, że najlepiej pisałoby mi się w mieście na przełomie XVIII i XIX wieku. Bez zbędnych, fantastycznych dodatków :)

   Usuń
  19. Autor głównego komentarza5 września 2017 22:25

   A może (skoro samo miasto w XVIII lub XIX w. jest nudne) to Stany Zjednoczone, Missisipi i niewolnictwo? Mocno zaznaczone różnice klasowe, prześladowania, brudne ulice, śmiercionośna rzeka w centrum zainteresowania całego stanu, plantacje, choroby i napływowa europejska arystokracja budująca piękne domy na bagnach, jakby na przekór temu wszystkiemu.

   Jeśli chodzi o zgodność z historią, itp. to naginanie realiów powinno być moim zdaniem dopuszczalne tylko w granicach zdrowego rozsądku (niemożliwego i nieprawdopodobne nie, ale hipotetycznie możliwe dlaczego nie). Poza tym, zakładam, że autorzy zapisujący się na blog tego rodzaju musieliby się liczyć ze wcześniejszym researchem i doszkoleniem, więc zdecydowane nietrzymanie się realiów równałoby się złamaniu regulaminu.

   Usuń
  20. InnyAnonim, dla odróżnienia Anonimów.6 września 2017 10:36

   Ooo. Podoba mi się taki pomysł. Wprowadziłoby coś ciekawego, a jednocześnie wciąż byłoby 'normalne' :)

   Usuń
  21. Ta tylko jak juz jestesmy przy klimatach epokowych i autorach odbiegajacych od nich to kochani trzeba jeszcze dobrze znac takowa epoke, by dobrze i poprawnie politycznie w niej pisac.

   Usuń
 8. Wyżej był wspomniany college, ktoś coś działa w tym kierunku może? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była nie tak dawno ankieta, czy ktoś chciałby powrót College Chicago. I była przewaga głosów na nie, więc myślę, że bezsensu byłoby się pchać z tym blogiem, skoro ludzie go nie chcą :)

   Usuń
  2. Po co kolejna szkoła/college, nieważne jak to nazwiecie, to i tak to sami, te same wątki i postacie. Przecież akademia św. Jerzego się dopiero co otworzyła.

   Usuń
 9. Blog osadzony w Hotelu Cortez z 5. sezonu American Horror Story i jego okolicach - co Wy na to? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, tak!

   Usuń
  2. Pytanie jak dużo osób wie w ogóle co takiego proponujesz, zakładając, że ktoś nie oglądał AHS. To jak z każdym serialem/uniwersum książkowym: albo trafiasz w grupę zainteresowanych, odrzucając w pewnym sensie nieznających kanonu, albo starasz się to uprościć dla każdego użytkownika, idąc na kompromis.

   Usuń
 10. Dopiero zamknięto jeden Hogwart, a po blogach już hula ankieta z pytaniem czy nie potrzebny nowy :DD Ludzie, co z wami. Dodatkowo są jeszcze dwa azjatyckie "hogwarty" i czasy huncwotów, chcecie zalać blogosferę Potterem? Zwłaszcza jak ta tematyka się już wykrusza i nie ma chętnych do pisania. Już lepszy byłby jakiś Durmstrang a nie kolejny odgrzewany kotlet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ciężkim dniu ta ankieta mnie strasznie rozbawiła. =P Człowiek wchodzi na blogi, jeden blog o HP został zamknięty, a po chwili wszędzie jest rozsyłana ankieta czy nie chcieliby kolejnego. XD I to jeszcze taka, że nie da się konkretnie odpowiedzieć "nie". :P
   No nic, jak zrobią to można życzyć tylko powodzenia, bo nie ma co być złośliwym i życzyć, aby blog padł. :)
   A co do magicznych szkół to sama z chęcią zobaczyłabym jakąś szkołę, tylko nie potterowską, a coś autorskiego. :)

   Usuń
  2. Podpisuję się pod tym, też zobaczyłabym coś autorskiego i europejskiego. Nie Hogwart z inną nazwą, coś naprawdę z sensem. :)

   Usuń
  3. Właśnie najzabawniejsze w tej ankiecie jest to, że jeśli zagłosujesz na NIE to i tak musisz wybrać pomiędzy dwoma propozycjami żeby ją wysłać. A potem gadanie: "no ale przecież tyle osób chciało hogwart za czasów Harryego, dlaczego upadł? :("

   Usuń
  4. W takim razie co powiedzielibyście na blog o żywiołach? Było kiedyś coś podobnego, były sabaty i tego typu rzeczy, ale gdyby zamiast tego zrobić po prostu szkołę?

   Usuń
  5. Coś w stylu dawnego the circle? Tak. Tylko może odpuśćmy już te szkoły, może bardziej jakiś uniwersytet albo miasto.

   Usuń
  6. The Circle było bardzo fajnym blogiem. Miło go wspominam. :)
   A co do bloga to byłabym bardziej za miasteczkiem lub uniwersytetem, aby mieć większe możliwości, niż "dzieciaki" w wieku 15-19.

   I co do tej ankiety to właśnie najbardziej mnie rozwaliło pytanie drugie. Nie ważne, że wybierzesz "Nie", skoro aby zagłosować i tak musisz napisać co byś wolała/wolał. :P

   Usuń
  7. Może uniwersytet, ale by nie blokować możliwości tworzenia postaci starszych, dodać coś w rodzaju miejsca dla takich istot, pewnego rodzaju schronienie. W ramach "zapłaty" musieliby pomagać na uniwersytecie, czasami coś posprzątać, pełnić dyżur w bibliotece, pomagać w przygotowaniu różnego rodzaju imprez...

   Usuń
  8. Chcieli zrobić z HK niby miasto i jak widać – nie przyjęło się. Nie wiem po co nowy Hogwart, bo jak inni uważam, że ta tematyka potterowska się przejadła. Nie sądzę, aby inny "magiczny" blog wnosił coś świeżego tak na dobrą sprawę (i nie piszę tego na zasadzie "nie, bo nie", ale podpieram to na tym tej niknącej fali zainteresowania tematyką magiczną w ogóle).

   Usuń
 11. Możliwe, że Anonim z 13.10.2017 15:57 ma rację i blogi o tematyce magicznej mają coraz mniejsze zainteresowanie. Według mnie trzeba brać pod uwagę to, że głównie pojawiały się właśnie blog potterowskie. A jak wiadomo one nie wszystkim podchodzą. Ta tematyka została też przemielona na wszystkie możliwe sposoby, według mnie. Od kiedy jestem na grupowcach widziałam wiele odsłon tej tematyki. I wydaje mi się, że blog, który nie będzie połączony z Potterem przyciągnie osoby, które chciałby popisać jako czarodziej, ale tego nie zrobią, bo mają do dyspozycji tylko blogi potterowskie. Z góry nie można też zakładać, że blog zaraz padnie, bo coś tam. Nawet jeśli będzie małe grono zainteresowanych, to jednak jakieś będzie. :)
  Sama nie mam zamiaru nikomu niczego narzucać. Jeśli powstanie blog uniwersytet/miasteczko to bardzo fajnie. Z chęcią przyjdę z postacią, a jeśli nie... No trudno. Zostają przecież wątki indywidualne na ten temat. :)
  Miłej soboty. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie popisałbym na blogu o tematyce postapokaliptycznej, jakiś mix the 100, falling skies, revolution? Byle nie zombie, bo ile można. Ktoś coś widział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było kilka razy, ale prawda jest taka, że tematyka nie zalicza się do tych rozchwytywanych. Prędzej znajdziesz coś w indywidualnych, a nawet tam może być kłopot.

   Usuń
  2. Indywidualne mi nie podchodzą, więc niestety będę musiał obejść się smakiem :/

   Usuń
 13. Swego czasu w blogosferze funkcjonował blog oparty na fabule serialu Supernatural. Ktoś chętny na reaktywację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddam pół królestwa i rękę królewny <3

   Usuń
  2. Też byłabym zainteresowana!

   Usuń
 14. A może dom studencki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, trochę to urozmaicić i będzie świetnie.

   Usuń
 15. Kilka magicznych rodów (zwykli ludzie nie mają pojęcia o ich istnieniu) walczy ze sobą od wieków o dominację i renomę. Niestety, na ich ślad wpada w końcu jedna z rządowych organizacji i podejmuje decyzję o likwidacji odmieńców. Rodziny - postawione pod ścianą - łączą siły, zawierają przymierze i w tajemnicy budują akademię, do której następnie posyłani są obdarzeni magicznymi zdolnościami członkowie klanów, by szkolono ich w walce i pomagano opanować zdolności, dzięki którym będą mogli przetrwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to nie będzie utrzymane w kulturze azjatyckiej może wyjść naprawdę ciekawie

   Usuń
  2. Nie, na pewno nie w kulturze azjatyckiej. ;) Rody pochodziłyby z Wielkiej Brytanii, a lokalizacja akademii pozostawałaby nieznana (z oczywistych względów). Wiadomo, na przestrzeni wieków członkowie rodzin rozpierzchliby się po świecie i informacje o tym projekcie docierałyby do nich z opóźnieniem, więc grupa wiekowa byłaby zróżnicowana. Przy czym minimalny wiek bohatera wynosiłby 17 lat.

   Usuń
 16. Może jakaś apokalipsa z elementami fantasy i sci fi?

  OdpowiedzUsuń
 17. Gone: Zniknęli... Pozmieniać, podporządkować pod autorów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo za, ale wątpię, żeby znalazło się wielu chętnych.

   Usuń
 18. STAR WARS nie jakiś kylo ren, ale początek wojny klonów i powolny upadek Republiki

  OdpowiedzUsuń
 19. O ile się nie mylę, był kiedyś blog w tej tematyce i nie przyjął się zbyt ciepło. Osobiście, jestem fanką owego uniwersum, ale wątpię, że znalazłoby się dużo chętnych. :/

  OdpowiedzUsuń
 20. Wystarczy dwóch chcących

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co otwierać bloga grupowego dla dwóch chętnych? Czy to troszkę nie mija się z celem? xD

   Usuń
  2. Dwie osoby to wątek indywidualny, nie grupowy.

   Usuń
  3. W sumie... Nie miałabym nic przeciwko

   Usuń
 21. Jakbym potrafiła to bym założyła. Fabuła szła by moim rytmem, a inni mogliby dołączać lub nie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ale jakby jakieś dobre sci-fi, czy to na podstawie Star Wars, czy Star Treka, czy czegoś mniej ogranego powstało, to ja bym się nie obraziła :3

  OdpowiedzUsuń
 23. Teen Wolf? Ktoś coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś chyba kiedyś było, ale bardzo słabo zareklamowane. Jestem na tak.

   Usuń
  2. Również jestem na tak! Jeśli przyda się jakaś pomoc, ja bardzo chętnie, whereisshewolf@gmail.com

   Usuń
 24. Może coś w klimacie dzikiego zachodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, ja jestem na tak! Jak coś to służę pomocą Dante_Whitaker@wp.pl

   Usuń
 25. Jestem na tak. Mogłabym przy tym pomóc lub sama się za to zabrać, gdyby ktoś mi pomógł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomogę, nawet mam jakiś pomysł, pisz na maila karox666@gmail.com :D

   Usuń
 26. coś w klimacie 19+? xDDDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kpić też trzeba umić.

   Usuń
 27. Wiem, że było coś o DC, które nawet nie zdążyło jednej KP opublikować, ale może gdyby podejść do tego nieco kreatywniej? Ktoś byłby chętny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze warto spróbować. :)

   Usuń
 28. Nie wiem czy nie zostanę zasypana hejtami za swój pomysł, ale zaryzykuję. Byłby ktoś chętny na bloga związanego z k-popem (np. wytwórnia muzyczna?) lub po prostu miasto w Korei Południowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem za. Byłam na jednym blogu o KP, był świetnie zorganizowany i miał fajną administrację, rozwinięte zakładki. Poza tym k-pop robi się coraz popularniejszy, więc myślę, że taki blog zyskałby zainteresowanie.

   Usuń
  2. Ja też jestem za, z chęcią popiszę w klimatach koreańskich!

   Usuń
  3. Ja w zasadzie również za. Nie pisuję w takim klimacie, bo nie słucham kpopu i nie znam się na Korei Południowej, ale zauważyłem, że jak pojawia się jakaś postać koreańskiego pochodzenia na blogu, to najczęściej jest u niej pod kp pusto, większość autorów takie postaci omija, a szkoda, bo zauważyłem, że są autorzy, którzy potrafią świetnie pisać obcokrajowcami, Azjatami. Myślę, że taki blog byłby dla nich świetną opcją i w końcu poczuliby się jak w domu.

   Usuń
  4. Jestem na tak. W razie czego mogę pomóc przy blogu, jeśli byłaby taka potrzeba.

   Usuń
  5. Dobry pomysł, tym bardziej, że ostatnio ktoś szukał do wątku indywidualnego związane z BTS.

   Usuń
 29. Cisza tutaj taka. :(
  A gdybyśmy zrobili bloga mocno podobnego do pbfów? Może takie nowe rozwiązanie byłoby ratunkiem dla nas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakim ratunkiem? Bo nikomu się nie chce nowych blogów tworzyć? I prawidłowo. Piszcie na tych, które są, zastrzyk nowych autorów żadnemu nie zaszkodzi.

   Usuń
  2. Co jeśli żaden z obecnych blogów mi nie odpowiada? Z chęcią popisałabym na jakieś obyczajówce, ale nie odnalazłam się w Oslo i MC. NYC w dalszym ciągu ciężko o wątki. Poza tym jak już niedawno wiele osób wspomniało, chętnie popisalibyśmy w klimatach szkolnych.

   Usuń
  3. I to jest właśnie bez sensu. "Co z tego, że są trzy blogi miasta, żaden mi nie pasuje, twórzcie nowy tylko z inną lokalizacją!!!". Jak cokolwiek ma przetrwać z takim nastawieniem autorów.

   Usuń
  4. Ciężko o wątki na aktywnych blogach? Skąd to stwierdzenie?
   Owszem, są autorzy, którzy tylko wiszą... Ale jak wszędzie :D
   No ale jak ktoś się zapisuje i będzie czekał na lawinę propozycji. No niestety trzeba samemu pozaczepiać co poniektórych i o! Nic samo nie przychodzi.

   Usuń
  5. Anonim z 22:45 nie wspominał o tym, że przeszkadza mu lokalizacja, a więc jak zwykle ludzie wyciągają z tekstu coś więcej niż tam jest. Najwyraźniej każdy lubi sobie dopowiadać to co mu pasuje, niż czytać ze zrozumieniem. Lokalizacja nie jest problemem. Wydaję mi się, że w tej wiadomości bardziej chodzi o blogi ze szkołą czy uniwersytetem, a takowych niestety obecnie nie ma.

   Usuń
  6. Znaczenia nie ma za bardzo lokalizacja. Przecież fajne wątki, ciekawe akcje można rozgrywać w każdym miejscu. Tu chodzi o nasze zaangażowanie. Wołamy o nowe blogi, bo ciągle chcemy czegoś świeżego. I co? I podoba się przez dwa dni. :(

   Usuń
  7. PannaZwyczajna17 lutego 2018 02:03

   Lokalizacja trochę ma znaczenie. Jedni lubią duże miasta, inni lubią małe wsie, a jeszcze inny chcieliby pisać na odludnej wyspie.
   Sama nie pogardziłabym szkołą/uniwersytetem w stronę tego drugiego, bo ciekawiej może być, ale i inne miasto też by mi się podobało. Jest Oslo, NYC i MC. Ale co z tego? Nie udawajcie, że przeszkadza wam tak bardzo to, że kilka miast grałoby w tym samym czasie. Po prostu szukacie powodu do zaczepki. Doskonale pewnie wszyscy pamiętają, że jeszcze nie tak dawno temu było po parę blogów o tej samej tematyce i wszyscy byli szczęśliwi, nie? I niby nie ma też sensu, aby tworzyć coś nowego skoro dobrze grają te co są, ale… no właśnie, ale. Co jeśli faktycznie jest grupa autorów, którzy nie potrafią się odnaleźć na podanych blogach? Sama nie mogłam się odnaleźć na jednym z podanych, a dodatkowe miasto mogłoby sprawić, że może akurat ja i wiele innych osób napiszemy wątki życia.
   Nie utrudniajmy sobie nawzajem życia. Blogi się nie tworzą, bo powstają shitstormy, które nic nie wnoszą do blogowego życia, a jedynie odsuwają od niego autorów, którzy są znudzeni i zmęczeni wiecznym niezadowoleniem anonimowych hejterów. A natomiast ci szukają tylko idealnego momentu, aby się o coś przyjebać, za przeproszeniem. Nowe miasto? Milion powodów po co, skoro są inne. Nowa szkoła? Po co skoro niedawno się jedna zamknęła, na pewno dobrze się pisać nie będzie i autorzy pouciekają! Nowy blog fantasy? A po co! Przecież macie Fable/Eleseya!
   Może niech autorzy grający w komentarzach wezmą przykład z autorów, którzy piszą postami, tworzą blogi jakie chcą i o jakiej tematyce i nikt się nie rzuca, bo powstała kolejna wataha. :) Bo szczerze, przez te wszystkie ostatnie miesiące/lata to jedyne kłótnie wychodziły od nas, a autorzy PBP dobrze się w tym czasie bawią, nawet jeśli ich blogi upadają to niedługo są kolejne i może właśnie dzięki temu, że się potrafią bawić i nie traktują blogów jak świętą świętość dobrze im tak idzie.
   Naprawdę nikt nie powinien się dziwić, ze ta forma rozrywki upada. Ludzie odchodzą, kiedy zaczynają mieć dość burz, które są zwyczajnie zbędne. Wyciąganie brudów autorów, często poprzekręcanych pewnie tak, że początek miesza się z końcem, czepianie się nieistotnych faktów, braku zakładek, te zresztą są często zbędne, a research nie jest trudnym zajęciem i wielu innych rzeczach.
   Zdaję sobie sprawę, że mój komentarz niewiele wniesie do tego, a autorzy nadal się będą tak zachowywać jak się zachowują, ale może jakbyśmy spróbowali być dla siebie chociaż trochę milsi, a pisanie będziemy traktować jako rozrywkę, a nie przykry obowiązek do odbębnienia w ciągu dnia, to może jeszcze uda się nam tutaj wszystkim świetnie dobrze bawić, poznać nowych ludzi i napisać wątki życia. :)
   Milej nowy wszystkim!

   Usuń
  8. Nie wiem czy pytając o to nie powinnam napisać poniżej, a nie w odpowiedzi, ale to w pewnym sensie też odnosi się do ilości blogów grupowych i tego, że nic się w ostatnim czasie nowego nie otwiera. Nie macie wrażenia, że jest bardzo mały wybór tematyczny w blogach? Miasta mamy obstawione całkiem nieźle (na moje jeszcze jakiś nadmorski kurort by się przydał, to już zupełnie wyczerpywałoby temat, ewentualnie coś polskiego), ale cała reszta jest gdzieś zepchnięta na bok. Faktycznie brakuje liceum, uniwersytetu, jakiegoś bloga w realiach Harry’ego Pottera, fantastyki przeplatającej się z normalnym światem (nie wiem jak to trafnie ująć, ale wszelkiego rodzaju wampiry, wiedźmy, takie magiczne sprawy, gdzie ludzie zyskują tylko nowe moce, a nie zmienia się zupełnie wszystko co znamy, może coś z Marvela/DC). Poza tym w przeszłości otwierały się blogi typu szpital, obóz herosów, remiza strażacka, świat po apokalipsie, wyspa z rozbitkami i tak dalej, które zawężały lokalizację do danego miejsca. Nie chcę powiedzieć, że obecnie brak oryginalności, ale występuje pewna powtarzalność. A chyba jest nas dość dużo by bez problemów mogły funkcjonować kolejne blogi. Mówię jednak o funkcjonowaniu, a nie rzuceniu się tłumnie na to, co nowe i zignorowaniu obecnie istniejących, na których się było wcześniej. Bo w blogosferze jest niestety ku temu skłonność, a można połączyć aktywność na starych i nowych, nie zaniedbując żadnego. Szczególnie, że jest spore grono autorów, którzy potrafią na jednym blogu prowadzić po trzy, cztery postacie (czego osobiście nie rozumiem, ale to już temat na inną dyskusję) i gdyby na każdym blogu prowadzili po jednej, już się robi dobra podstawa do pisania.

   Usuń
  9. Sądzę, że większa ilość blogów nie byłaby problemem. Niegdyś było ich naprawdę dużo i na każdym było trochę autorów. Fakt, nie zawsze jakiś blog mógł się pochwalić setką autorów, ale przecież nie tylko o to w tym chodzi. Sądzę, że powinniśmy stworzyć jakieś nowe blogi. Jest wiele pomysłów, których nie wykorzystujemy. Tak jak te podane powyżej. Wyspa z rozbitkami, kurort, niegdyś był blog o agencji modelek, niedawno widziałam blog oparty na świecie filmowym, który chyba nie rozwinął się przez administrację, która zniknęła z dnia na dzień. Większa różnorodność daje nam możliwość nowych wątków, a nawet zrzeszenia nowych autorów. Stoimy w miejscu, przez autorów, którzy sądzą, że skoro istnieją trzy dobrze prosperując blogi powinniśmy się na nie zapisywać, a nie tworzyć nowe. Niektórym te blogi po prostu nie odpowiadają, z jakich przyczyn tak jest, to ich sprawa, nie nasza. Nam mogą one odpowiadać, komuś innemu nie. Poza tym kto komu broni prowadzić postaci na jednym i na drugim blogu? Kiedyś niektórzy tworzyli postać na pięciu blogach i każda z nich była aktywna.

   Usuń
  10. I o to w tym wszystkim chodzi, aby się dobrze bawić. Fajnie jakby chociaż cząstka tych czasów wróciła. Teraz co się nie pojawi to za chwile leci grupa anonimowych hejterów, łapią się każdej pomyłki w blogu i szydzą ile tyle wlezie, życząc, aby blog umarł jak najszybciej. Wielka szkoda, że ta się dzieje.
   Wspomniany blog z reality show mógłby serio być czymś fajnym, ale no wyszło niestety jak wyszło.
   I zanim ktoś napisze, ze przecież można prowadzić też wątki indywidualnie - można, ale to nie jest to samo. I nie wszyscy przepadają za pisaniem 1 to 1. :)

   Usuń
  11. Największy problem to shitstormy i przywalanie się o totalne głupoty to jest po prostu rak. Zgadzam się z tym co ktoś tutaj napisał: blogi powstawałyby swobodnie, gdyby nie hejterzy i bólodupce, którym wiecznie jest żal, że coś nowego powstało.

   Usuń
 30. Kiedyś niektórzy tworzyli postać na pięciu blogach i każda z nich była aktywna. Kiedyś. Teraz większość z nas ma już swoje życie, prace, często łączoną ze studiami i innymi obowiązkami i mało kto ma czas na siedzenie na nie wiadomo jak dużej liczbie blogów. Poza tym przez te całe shitstormy odechciewa się autorom i administracjom, bo skoro nie widać efektów ich pracy to po cholerę się starać?
  Teraz płaczecie, że nie ma bloga o tematyce Pottera. Kroniki miały naprawdę dobrą administrację, zaangażowaną, robiąca wiele różnych rzeczy: konkursy, fajne szablony, eventy wykraczające poza kanon, jakieś zadanie dodatkowe, kąciki z kodami. No i przede wszystkim była ona zawsze obecna. Ale dostali masę hejtów praktycznie za nic, bezpodstawne wmawiania, że prowadzili tego i tamtego bloga, jakby cała reszta była nieważna. A każdemu zaangażowanemu adminowi znudziłoby się widząc, że autorzy mają ich w dupie.
  Podobnie jest z Abstergo Corporation. Blog był dopracowany od a do z, zwłaszcza przepełnione informacjami zakładki, ale musiał zostać zamknięty bo pewnie autorów przeraziła ilość danych i przez to nie chcieli dołączyć. A jeśli informacji jest mało to od razu rzucają się, że blog słaby i powinien zniknąć. Można dawać więcej podobnych przykładów. Bo to, że autorzy potrafią głównie wytykać błędy, czepiać się i szybko tracić zapał to wiadomo od dawna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I byłoby fajnie gdyby wróciły te stare blogi prowadzone przez te same osoby, bo chociaż byłaby jako taka pewność, że blog nie zniknie po tygodniu. Ale to raczej niemożliwe zważywszy na obecną sytuacje. A hejterzy powinni się nad sobą zastanowić i zadać sobie pytanie, czy sami podołaliby prowadzeniu bloga. A potem hejtować. Bo jeśli będzie tak dalej to nie powstanie nic, a reszta padnie i zostaną tylko te znienawidzone przez was watahy.

   Usuń
  2. Ja z kolei uważam, że wina upadku HK i zamknięcia tego nowego Hogwartu leży po obu stronach, chociaż nie – aż trzech. Największy problem widzę w hejterątkach, one mnie kompletnie odrzuciły (ale mam to samo w stosunku do autorów, którzy siedzą non stop na sb/cb i nawijają tam o swoim życiu albo wyciągają info co do swoich wątków i to przeżywają), były żenujące. Następna kolej leży na równej stopie i adminów (wywołali dyskusję, olali wypowiedzi autorów, zrobili co chcieli x3 – takie są fakty, ale nie wciskam do tego żadnej interpretacji. na co to komu?) i autorów, którzy nie byli tak zaangażowani jak kiedyś, skoro problem pojawił się z aktywnością po długim czasie.
   Poza tym większość adminów dba o bloga, którego prowadzi i ekipa z HK nie była jedyna. To nie jest osiągnięcie, to jest zaangażowanie wliczone w cenę tego przedsięwzięcia - poskaczcie po blogach i zobaczcie, albo przypomnijcie sobie grupowce prowadzone niemal do samego końca z równym zaangażowaniem.

   Usuń
 31. Meh. Osobiście uważam, że watahy i stada wszelkiej maści są akceptowalne, jeśli mają jakąś fabułę (choć preferuję ciekawe i rozbudowane). Cokolwiek innego od oklepanych „myślał/a, że warto założyć gdzieśtam watahę jakąś tam, więc to zrobił”.
  A co do oryginalności blogów.. Tsa. Oryginalność jest najlepsza - macie tu przykład. KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybaczcie. HTML coś odjaniepawlił i adres bloga interpretuje jako adres strony na tym blogu. Wstawiam zwyczajnie linka~
   https://creepastyworld.blogspot.com

   Usuń
  2. Niech zgadnę: dajesz to po to, aby wywołać tam gównosztorm? Jak dla mnie błędy ortograficzne i tak dalej świadczą o wieku osób, które to tworzą i tam piszą. Nie martw się, gwarantuję, że wyrosną z tego jak obecna "starsza widownia", a każdy z nich przeszedł ten etap.

   Usuń
 32. Może to nie jest 'dodaj pomysł' tylko gotowy pomysł, ale staramy się zorientować, czy dużo byłoby chętnych na takiego bloga. Szkoda, żeby się marnował, fajnie byłoby ruszyć z takim pomysłem:
  http://air-force-academy.blogspot.com
  Wszystkich chętnych zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń
 33. Blog w klimatach pirackich - ktoś, coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zdecydowanie! Czasowo średnio nadaję się teraz na porządną administrację, ale chętnie pomogę coś doszlifować.

   Usuń
 34. Planuję stworzyć high school, w jakim mieście/kraju byście je preferowali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jak zawsze USA, Kalifornia/Waszyngton (wiem, że stany, ale tyle tam miast, że ciężko wybrać jedno). Ewentualnie może jakieś miasto w Europie, albo Australia? Australii chyba nie było, o ile się nie mylę. :3

   Usuń
  2. Może to nie liceum, ale uniwerek, ale w Ameryce, więc zapraszamy! :)
   http://air-force-academy.blogspot.com/

   Usuń
  3. Ja też stawiam na USA albo Austria...

   Usuń
  4. Kraj anglojęzyczny na pewno zostałby przez większość autorów najlepiej przyjęty; Australia jest bardzo ciekawym pomysłem! :D

   Usuń
  5. Podbijam, Australia wydaje się bardzo ciekawym pomysłem :)

   Usuń
 35. Czy ktoś tu jest chętny, by stworzyć wspólnie bloga na zasadzie pbfów?

  OdpowiedzUsuń
 36. Dajcie mi dobrego cyberpunka! Coś typu Łowca Androidów, Remember Me czy też Deus Ex, someone?

  OdpowiedzUsuń